Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do włosów

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do włosów

Sortuj
produkty: 73

Wyświetlono 9 od 73

Kosmetyki do włosów to jedna z najprężniej rozwijających się kategorii kosmetycznych. Oferta produktów do włosów obfituje w szampony, odżywki, maski, serum dedykowane różnym typom włosów, uwzględniając często zróżnicowane potrzeby skóry głowy. Pielęgnacja włosów wymaga doboru kosmetyków, które uwydatnią walory włosów: kolor, blask, objętość, fakturę, a jednocześnie skutecznie zregenerują ubytki łodygi włosa. Odpowiednio dobrany szampon do włosów oprócz swojej funkcji myjącej powinien zapewnić również normalizację pracy gruczołów łojowych, nawilżyć skórę głowy, łagodzić podrażnienia. Podczas wyboru kosmetyków do pielęgnacji włosów dla dzieci, istotnym jest upewnienie się, że produkt podczas spłukiwania nie szczypie w oczy. Niemniej, pomimo licznych czynników wpływających na konsumenckie preferencje dotyczące wyboru produktu, niezmiennie zapach pozostaje jednym z kluczowych czynników odgrywających decydującą rolę podczas zakupów kosmetyków do włosów.

JAK SKOMPONOWAĆ WŁASNY ZESTAW KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW?

Wymagania dotyczące pielęgnacji włosów są coraz większe. Reguły związane z kosmetyczną troską o włosy zdają się odzwierciedlać zasady pielęgnacji cery. Następuje przejście ze struktury i funkcji kosmetyków do ciała na te do włosów. Te pielęgnacyjne wskazówki mają ochronić przed przyszłymi zniszczeniami, pogorszeniem ogólnej kondycji włosów.

Krok pierwszy to oczyszczanie. Dla włosów suchych i zniszczonych warto wybrać produkty zawierające w swoim składzie zwiększoną zawartość olejów, maseł, np. kosmetyki z olejem arganowym, olejem oliwkowym czy masłem kakaowym. Dzięki temu włosy będą bardziej odżywione, zregenerowane. Włosom, którym brakuje objętości warto zaproponować produkty z dodatkiem keratyny, protein kaszmiru, czy biokrzemu, które uniosą je u nasady, dając jednoczesne wrażenie lekkości. W przypadku włosów ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się, dobrym rozwiązaniem będzie propozycja produktów ziołowych z ekstraktami roślinnymi, które skutecznie normalizują pracę gruczołów łojowych. Pomocne okażą się w tym przypadku kosmetyki z ekstraktami z mięty, olejkiem z werbeny, czy olejkiem lawendowym. Produkty do włosów farbowanych oprócz tego, że mają oczyszczać, powinny również podtrzymywać kolor włosów. Przydatnym okaże się wówczas ekstrakt ze słonecznika, czy specjalny czynnik Heliogenol, którego zadaniem jest zapobieganie wypłukiwaniu syntetycznego pigmentu z włosów.

Po wyborze szamponu, warto skupić się na uzupełnieniu pielęgnacji włosów o odżywki i maski. W przypadku włosów cienkich, słabych, delikatnych warto wybrać delikatną odżywkę w sprayu, która nie obciąży włosów. Pisząc o włosach grubych, ale suchych, zniszczonych, zdecydowanie rozsądniejszym wyborem będzie zakup produktów o bogatej, kremowej konsystencji, które należy spłukać po kilku minutach od aplikacji. Odżywki polecane są do częstszego stosowania niż maski do włosów. Maski należy stosować 1-2 razy w tygodniu ze względu na niższe pH produktu, wyższą koncentrację składników aktywnych. Podczas stosowania najbardziej aktywnych kosmetyków do włosów, warto dać im kilkudniowy odstęp czasu od ponownego zastosowania w celu umożliwienia naturalnej, samodzielnej regeneracji łusek włosa.