Loading ...
Filtruj
Loading ...

demakijaż twarzy

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

demakijaż twarzy

Sortuj
produkty: 30

Wyświetlono 9 od 30

Mówiąc o szerokim znaczeniu demakijażu twarzy, należy pomyśleć o oczyszczeniu skóry z pozostałości makijażu, nagromadzonego sebum połączonego z zanieczyszczaniami środowiskowymi oraz na zakończenie o tonizacji jako o kroku zamykającym etap oczyszczania. Codzienny demakijaż twarzy jest elementem higieny osobistej, która powinna dotyczyć każdego, bez względu na fakt, czy stosuje makijaż.  Zaleca się, aby oczyszczać cerę rano i wieczorem oraz po powrocie z aktywności dnia codziennego do domu. Brak regularnego oczyszczania twarzy prowadzi do przyspieszonego procesu starzenia się skóry. Koloryt skóry staje się ziemisty. Występują kolejne podrażnienia. Brak prawidłowego oczyszczania twarzy może przyczynić się do nagromadzenia patogennej flory bakteryjnej powodującej pojawienie się stanów zapalnych skóry.

KTÓRE KOSMETYKI DO DEMAKIJAŻU WYBRAĆ? 

Wybór produktu do demakijażu podyktowany  być powinien rodzajem skóry oraz własnymi preferencjami. Dla cery suchej polecane jest mleczko do demakijażu ze względu na najwyższe stężenie lipidów. Alternatywnie, skóra sucha może wybrać olejek do demakijażu, który powinien bazować wyłącznie na emolientach. W przypadku cery wrażliwej najlepszym rozwiązaniem jest wybór płynu micelarnego, który nie zawiera zapachu ani barwników. Ponadto, formuła micelarna nie ma potencjału uszkadzającego płaszcz hydrolipidowy. Cera mieszana i tłusta najlepiej będzie oczyszczona za pomocą żelu, który usunie nadmiar sebum. Tonik jest kosmetykiem obowiązkowym dla wszystkich rodzajów cery, ponieważ każda skóra potrzebuje normalizacji pH. Tonik nie posiada właściwości myjących, dlatego nie zastąpi produktu oczyszczającego. Stanowi jednak istotne uzupełnienie codziennego demakijażu.

Skupiając się na usuwaniu make-up’ u, warto wziąć pod uwagę fakt, czy jest to makijaż wodoodporny, o wysokim stopniu napigmentowania czy jest on raczej lekki, średniokryjący. W przypadku mocno kryjącego, wodoodpornego makijażu warto wybrać produkty do demakijażu oparte na bogatych emolientach, które z łatwością rozpuszczą kolorowy pigment, ułatwiając jego usunięcie z cery. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skorzystanie np. z płynu do demakijażu liście zielonej oliwki, kozie mleko czy z algowego olejku do mycia twarzy GdanSkin.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PRODUKTY DO DEMAKIJAŻU ZIAJA?

Produkty do demakijażu Ziaja to bogata oferta kosmetyków dedykowana dla różnych rodzajów cery. Niezależnie od typu cery, wśród produktów do demakijażu Ziaja każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt, który skutecznie oczyści skórę zarówno z wodoodpornego, mocnego jak i lekkiego, średnio kryjącego makijażu. Produkty do demakijażu Ziaja zawierają także składniki aktywne skupiające się na właściwym nawilżeniu i odświeżeniu skóry. Większość produktów do demakijażu Ziaja to kosmetyki wegańskie. Wszystkie produkty zostały przetestowane dermatologicznie. Są bezpieczne, skutecznie oczyszczają oraz zapewniają wysoki komfort pielęgnacyjny.