Loading ...
Filtruj
Loading ...

maski na twarz kosmetyczne

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

maski na twarz kosmetyczne

Sortuj
produkty: 29

Wyświetlono 9 od 29

Maski do twarzy to szeroka gama kosmetyków o zróżnicowanych właściwościach pielęgnacyjnych. Zadaniem ich jest wzmocnienie aktywności kosmetyków stosowanych w codziennej pielęgnacji lub intensywna aktywność łagodząca, redukująca krótkotrwałą niedyspozycję skóry (podrażnienie po długim opalaniu, zaczerwienienie po zabiegu kosmetycznym etc.). Maski do twarzy stosuje się 2-3 razy w tygodniu w celu utrzymania optymalnej kondycji skóry. W ofercie Ziaja znajduje się kilka grup masek: glinkowe, żelowe, kremowe, miodowe, inne.

KTÓRĄ MASKĘ DO TWARZY WYBRAĆ?

Wybór maski do twarzy podyktowany jest nie tylko zestawieniem danych składników aktywnych, ale również formą i działaniem. Warto stosować naprzemiennie różne maski, w celu wielokierunkowej stymulacji skóry. Dobrym pomysłem jest stworzenie sezonowych rytuałów maskowych, gdzie w zależności od kondycji skóry o danej porze roku dobiera się konkretne zestawy masek. Tworząc własną kolekcję masek do twarzy, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki.

Skóra sucha i normalna potrzebują w pierwszej kolejności nawilżenia. Skóra sucha dodatkowo wymaga wzmocnienia warstwy ochronnej, dlatego najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie zakup masek nawilżających do twarzy o kremowej konsystencji. Kremowe bazy posiadają w stosunku do pozostałych masek więcej substancji lipidowych, dlatego najlepiej zadbają o utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia naskórka poprzez wzmocnienie płaszcza ochronnego skóry. Przykładem są maski z serii: masło kakaowe, jaśmin, antyoksydacja jagody acai, kozie mleko itd. Jeśli skóra nie jest skłonna do podrażnień, ale jest szorstka, warto wybrać maseczkę miodową z miodem tapioka o silnych właściwościach wygładzających.

W przypadku skóry tłustej właściwym kierunkiem w pielęgnacji będą maseczki glinkowe o właściwościach normalizująco-oczyszczających. Gliki skutecznie przyciągają sebum wraz z innymi zanieczyszczeniami osiadłymi na naskórku, jednocześnie zapewniając jego zmatowienie. Do maseczek glinkowych dodatkowo zostały wkomponowane inne składniki aktywne, podwyższające wartość aplikacyjną produktów. W okresie wiosenno-letnim, kiedy temperatura powietrza jest najwyższa, a gruczoły łojowe pracują ze szczególną intensywnością osoby o skórze tłustej powinny koncentrować się na doborze masek żelowych, które mają najniższą koncentrację substancji tłuszczowych. Przykłady takich masek można odnaleźć w seriach: GdanSkin, sopot spa, jeju itd.

Osoby o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, rumienia w ofercie Ziaja znajdą również coś dla siebie. Jeśli priorytetem w pielęgnacji skóry twarzy ma być działanie łagodząco-kojące, warto wybrać produkty o prostym, jak najkrótszym składzie, bez zapachu lub z bezalergenową kompozycją zapachową, bez dodatkowych barwników. Propozycja masek do twarzy dla osób o skórze wrażliwej to produkty z serii: ulga, mikrobiom balans, liście zielonej oliwki etc.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MASKI DO TWARZY ZIAJA?

Maski do twarzy Ziaja to wybór pielęgnacji bazującej na podwyższonej koncentracji wybranych składników aktywnych, które zapewnią optymalne efekty w niedługim czasie. To bogata oferta bazująca na różnorodnych substancjach, formulacjach, aktywnościach w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby skóry. Maski do twarzy Ziaja idealnie uzupełniają programy pielęgnacji opierające się na kosmetykach do codziennego stosowania. Ogromna różnorodność produktów zapewnia ciekawe odczucia sensoryczne podczas aplikacji kosmetyków.