Loading ...
Filtruj
Loading ...

antyperspiranty dla mężczyzn

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

antyperspiranty dla mężczyzn

Sortuj
produkty: 3

Perspiracja zwana inaczej potliwością jest naturalnym procesem termoregulacyjnym. Wbrew powszechnej opinii, nie ma wiele wspólnego z oczyszczaniem organizmu. Mężczyźni z uwagi na większy rozmiar gruczołów potowych niż kobiety pocą się intensywniej. Zapach męskiego potu jest różny od damskiego ze względu na inny skład i ilość poszczególnych hormonów. Na intensywność pocenia się wpływają również czynniki zewnętrzne tj. masa ciała, stosowana dieta, aktywność fizyczna, klimat, poziom stresu, ekspresja emocji. Codzienność wymusza ograniczenie ilości wydzielanego potu, dlatego nieodzownym produktem przeznaczonym do codziennej higieny, staje się antyperspirant.

CZYM RÓŻNI SIĘ ANTYPERSPIRANT OD DEZODORANTU?

Wiele osób często stosuje naprzemiennie określenie dezodorant i antyperspirant. Nie są to jednak tożsame słowa. Dezodorant pełni funkcję wyłącznie perfumeryjno-odświeżającą. To produkt, którego głównym zadaniem jest zapewnić przyjemny zapach, odświeżyć skórę. Dezodoranty nie zawierają jednak soli glinu, które są typowe dla antyperspirantów. Dzięki nim antyperspiranty nie tylko perfumują, ale również blokują wydzielanie potu. Jest to działanie tymczasowe, niemniej skutecznie ograniczają ilość produkowanego potu oraz jednocześnie redukują nieprzyjemny zapach. Osoby, które obawiają się stosować antyperspiranty ze względu na ryzyko zaczopowania ujść gruczołów łojowych, pragniemy uspokoić i zapewnić, iż sole glinu wykazują jedynie tymczasowe działanie hamujące wydzielanie potu. Antyperspirant działa tak długo póki nie zostanie zmyty ze skóry lub do momentu złuszczenia naskórka (które ma często miejsce podczas wycierania się ręcznikiem). Dezodoranty poleca się w przypadku mniej intensywnego pocenia się. Antyperspiranty przeznaczone są dla osób o wysokim stopniu potliwości. Blokery wykażą się najintensywniejszym działaniem w porównaniu do dezodorantów i antyperspirantów. Jedynie w przypadku bardzo nasilonej potliwości rekomenduje się ich codzienne stosowanie. Tradycyjnie, poleca się ich zastosowanie około 2-3 razy w tygodniu. Ich zadaniem jest całkowite zablokowanie wydzielania potu w miejscu ich stosowania.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ANTYPERSPIRANTY DLA MĘŻCZYZN ZIAJA?

Antyperspiranty dla mężczyzn Ziaja skutecznie redukują nadmierne pocenie. Wykazują się zarówno działaniem deodoryzującym i antyhydrotycznym. Produkty mają energetyzujący świeży zapach. Nie zawierają w swoim składzie alkoholu ani barwników. Nadają się do codziennego stosowania. Nie plamią ubrań. Wzbogacone są o olejek z mięty polnej o odświeżającym działaniu. Są to kosmetyki, które nie zawierają konserwantów. Zapewniają długotrwały efekt ochronny.