Loading ...
Filtruj
Loading ...

balsamy, błyszczyki i peelingi do ust

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

balsamy, błyszczyki i peelingi do ust

Sortuj
produkty: 13

Wyświetlono 9 od 13

Balsamy do ust to kategoria pielęgnacyjna odnosząca się do jednego z wrażliwszych obszarów twarzy. Czerwień wargowa pokryta jest cienką warstwą ochronną, która łatwo ulega uszkodzeniu, prowadząc w efekcie do suchości i pękania ust. Ma to związek z niewielką ilością gruczołów łojowych w tym obszarze. Ekspozycja na intensywne promieniowanie słoneczne, częste oblizywanie ust, niedostateczne nawodnienie organizmu powoduje między innymi spierzchnięte wargi, pękające kąciki ust.  Wymienione czynniki pełnią jednak drugorzędną rolę w kontekście braku systematycznej pielęgnacji.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ USTA?

Pielęgnację ust warto rozpocząć od peelingu wykonywanego za pomocą szczoteczki do zębów o miękkim włosiu. Masując usta szczoteczką raz w tygodniu przez  kilka minut, pobudzimy mikro cyrkulację krwi, dzięki czemu usta będą gładkie oraz nabiorą intensywniejszego kolorytu.

Ważnym jest również utrzymanie ciągłego nawilżenia i natłuszczenia ust. Szukając odpowiedniego preparatu kosmetycznego o aktywności ochronnej, ważnym aspektem jest jego forma użytkowa. W odniesieniu do substancji aktywnych, zdecydowanie słusznym wyborem jest zakup takich produktów pielęgnacyjnych do ust, które są bogate w oleje oraz inne substancje natłuszczające. Korzystając z domowych sposobów, można dodatkowo zmiękczyć usta nakładając na nie warstwę miodu oraz wazeliny. Po upływie 15min należy przetrzeć wargi tonikiem nawilżającym.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BALSAMY DO UST ZIAJA?

Balsamy do ust Ziaja to kosmetyki zamknięte w higienicznych opakowaniach o bogatych formułach tłuszczowych, które doskonale zregenerują usta. Dbają o ich prawidłowy poziom nawilżenia, zmniejszają skłonność do pękania, szczególnie w okolicach ust. Nabłyszczają, delikatnie natłuszczają oraz skutecznie zapobiegają pierzchnięciu. Balsamy do ust Ziaja są też idealnym rozwiązaniem jako baza pod szminkę do ust. Warto podkreślić, iż aktualnie w ofercie Ziaja znajduje się jeden wegański balsam do ust: pomarańczowy. Pozostałe balsamy do ust bazują na lanolinie, która stanowi idealne wsparcie nawet dla bardzo szorstkich, popękanych warg. Pozostałe substancje aktywne to oleje i masła roślinne takie jak: olej canola, olej oliwkowy, masło kakaowe, masło pomarańczowe, trójglicerdy. Ponadto, balsamy do ust Ziaja posiadają przepiękne aromaty. Przyjemnością jest nosić je na ustach.