Loading ...
Filtruj
Loading ...

płyny i żele do higieny intymnej

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

płyny i żele do higieny intymnej

Sortuj
produkty: 36

Wyświetlono 9 od 36

Właściwa higiena intymna jest ważna dla zdrowia każdego człowieka. Szczególną uwagę należy jej poświęcić w czasie zmian hormonalnych tj. okres dojrzewania, miesiączki, ciąże, menopauza. Higiena intymna jest ważna z powodu wysokiego ryzyka występowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Rekomendowaną metodą jest profilaktyka intymna specjalnymi produktami, które w odróżnieniu od zwykłych mydeł, żeli, środków antyseptycznych nie zaburzą naturalnej, korzystnej flory bakteryjnej. Preparaty takie jak żele do higieny intymnej powinny być dobierane indywidualnie jednak niezależnie od wyboru kosmetyku, kosmetyk do higieny intymnej powinien spełniać 3 podstawowe funkcje. Po pierwsze, powinien przywracać lub utrzymywać fizjologiczne pH skóry dzięki dodatkowi kwasu mlekowego w kosmetyku. Ma również zapobiegać infekcjom o charakterze bakteryjnym lub grzybiczym poprzez obecność odpowiednich ekstraktów. Dzięki zastosowaniu łagodnych środków myjących oraz substancji o charakterze hydro- i lipofilowym powinien także oczyszczać i pielęgnować skórę i śluzówkę.

JAKI KOSMETYK DO HIGIENY INTYMNEJ WYBRAĆ?

Kosmetyki do higieny intymnej muszą posiadać fizjologiczne pH. Jego utrzymanie jest możliwe dzięki dodaniu odpowiedniej ilości kwasu mlekowego. Dzięki niemu produkt nie zaburza naturalnego pH okolic intymnych, które mieści się w zakresie od 3,5 do 4,5. Płyny i żele do higieny intymnej powinny posiadać oprócz kwasu mlekowego również inne, odpowiednio dobrane składniki, tj. ekstrakty roślinne. Są to związki naturalne o działaniu ściągającym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym, zmniejszającym uczucie pieczenia i swędzenia. Warto, by kosmetyk do higieny intymnej posiadał również D-panthenol oraz alantoinę czyli związki o działaniu łagodzącym, nawilżającym i regenerującym. Dobór delikatnych składników myjących odgrywa również istotną rolę. Specjalnie dobrane składniki oczyszczające są dobrze tolerowane przez skórę i śluzówkę. Nie powodują ich wysuszania oraz nie naruszają lipidowego płaszcza skóry.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ KOSMETYKI DO HIGIENY INTYMNEJ ZIAJA?

Oferta produktów do higieny intymnej Ziaja jest bogata, ponieważ poszczególne żele i pianki koncentrują się na innych potrzebach skóry, mają różne konsystencje i zróżnicowane dodatki składników aktywnych. Zapachowe intimy w niebieskich opakowaniach to receptury oparte w 96% na składnikach pochodzenia naturalnego. Zostały przebadane dermatologicznie i ginekologicznie przy udziale lekarzy ginekologów. Zapewniają długotrwałe uczucie czystości i świeżości. Intimy ziołowe również posiadają indeks naturalności na poziomie 96%. Skierowane są do kobiet w różnym wieku. W tej grupie preparatów znajdują się kosmetyki dla młodych dziewcząt, dojrzałych kobiet, w czasie menstruacji, w okresie menopauzy, a także dla osób aktywnie uprawiających sporty. Każdy produkt z tej serii zawiera kwas mlekowy oraz ekstrakt ziołowy. Kremowe intimy to grupa specjalistycznych płynów ginekologicznych przeznaczonych do codziennej higieny, jako profilaktyka infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Polecana osobom, które mają skłonność do dolegliwości miejsc intymnych. Stanowią wsparcie w leczeniu stanów zapalnych miejsc intymnych. Pianki do higieny intymnej to propozycja łagodnej pielęgnacji opartej w 95% i 96% na składnikach pochodzenia naturalnego. Zawierają innowacyjny składnik: pochodną kwasu usninowego o udokumentowanym działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.