Potrzeba złuszczania martwego naskórka jest naturalnym zachowaniem skóry. Naskórek dokonuje pełnej wymiany martwych komórek na nowe w ciągu 28 dni. Stosowanie peelingów do twarzy raz w tygodniu rekomendowane jest każdemu, niezależnie od typu skóry. Dlaczego? Wspieranie naturalnych procesów eksfoliacyjnych skóry nie tylko odświeża ją, ale także pomaga spowolnić procesy starzeniowe. Regularne stosowanie peelingów na twarz rozjaśnia przebarwienia, łagodzi rumień, spłyca zmarszczki. Osoby o skórze tłustej powinny stosować peelingi, dzięki którym łatwiejszym będzie oczyszczenie zatkanych porów skóry oraz normalizacja pracy gruczołów łojowych. Po zastosowaniu peelingu do twarzy skóra staje się gładka, miękka, towarzyszy jej uczucie odświeżenia. Naskórek jest wówczas przygotowany na dogłębne przyjmowanie składników aktywnych z produktów niespłukiwalnych.
Warto wiedzieć, iż istnieją grupy peelingów. Ich wspólnym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka, jednak poszczególne kosmetyki posiadają odmienny mechanizm działania. Peelingi mechaniczne poprzez tarcie po powierzchni naskórka, usuwają martwe komórki, pozostawiając gładką powierzchnię skóry. Peelingi mechaniczne polecane są do każdego rodzaju cery z wyjątkiem tych z dermatozą w postaci trądziku różowatego, rozszerzonymi naczynkami, podwyższoną wrażliwością. Dla osób o skórze szczególnie reaktywnej, wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami warto wybrać peeling enzymatyczny. Zawarte w nim enzymy roślinne wnikają w warstwy naskórka, rozszczelniają połączenia między jego komórkami, co ułatwia ich samoistne odrywanie się. W ten sposób przyspieszają regenerację skóry, jednocześnie ją nawilżając. Po peelingu enzymatycznym skóra jest wyjątkowo miękka w dotyku. Szczególną kategorią są peelingi gommage. One podobnie, jak peelingi enzymatyczne bazują na enzymach roślinnych. Posiadają jednak specjalne substancje bazowe, które zapewniają efekt tak zwanego „wałkowania” lub gumkowania naskórka. Peelingi gommage rekomendowane są szczególnie skórze wrażliwej, nadreaktywnej, z rozszerzonymi naczynkami. Jeśli skóra jest normalna, sucha, mieszana lub tłusta można wykorzystać technikę naprzemiennej aplikacji produktu enzymatycznego i mechanicznego. Efekt będzie intensywniejszy, a skóra będzie wyglądała zdrowiej, bardziej promiennie.
Peelingi na twarz marki Ziaja oparte są na materiale ściernym wykonanym ze składników pochodzenia naturalnego tj.: krzemionka, łupiny orzecha lub zawierają drobiny syntetyczne, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego (nie są mikroplastikiem). Produkty dopasowane są do indywidualnych potrzeb skóry. Warto wiedzieć, że peelingi enzymatyczne Ziaja nie wymagają spłukiwania. Jeśli skóra nie jest wrażliwa można je pozostawić na twarzy na noc. Peelingi Ziaja do twarzy zostały przebadane dermatologicznie, nie podrażniają skóry. Zapewniają efekt zmiękczenia, wygładzenia i odświeżenia naskórka już po pierwszej aplikacji.