Loading ...
Filtruj
Loading ...

płyny do płukania jamy ustnej

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

płyny do płukania jamy ustnej

Sortuj
produkty: 4

Płyny do płukania jamy ustnej stanowią istotny element codziennej higieny. Nie zastępuje on pasty do zębów ani nici dentystycznej, niemniej wciąż nie gości on na półce w każdym gospodarstwie domowym. Warto rozważyć włączenie płynu do płukania jamy ustnej do swojej codziennej higieny. Najlepszym momentem do stosowania płynu do płukania ust w ramach pielęgnacji jest chwila bezpośrednio po oczyszczeniu zębów za pomocą szczoteczki czy przy zastosowaniu irygatora. Płyn do płukania jamy ustnej można stosować na kilka sposobów. Można płukać jamę ustną przed szczotkowaniem zębów w celu rozmiękczenia płytki nazębnej, którą następnie usunie się poprzez szczotkowanie. Dobrym pomysłem jest również płukanie jamy ustnej po szczotkowaniu zębów w celu wzmocnienia działania pasty. Dodatkowo warto płukać jamę ustną między posiłkami, by łatwiej usunąć resztki jedzenia. Regularne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej niesie za sobą szereg korzyści w zakresie profilaktyki przeciwko chorobom zębów i przyzębia, jak również utrzymania świeżego oddechu w ustach.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PŁYNY DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ?

Osobom posiadającym wątpliwości co do włączenia do regularnej rutyny pielęgnacji płyny do płukania jamy ustnej warto przedstawić listę argumentów wspierających tę praktykę. Płyny mają znacznie większe możliwości penetracji niż szczoteczka. Dzięki niemu możliwe jest dostanie się do wąskich szczelin międzyzębowych (powierzchni stycznych zębów) lub dokładne pokrycie zrotowanego albo stłoczonego uzębienia. Absolutną koniecznością wydaje się użycie płynu do płukania ust w sytuacji noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Resztki pokarmowe z łatwością haczą, kotwiczą się o poszczególne zamki, łuki aparatu, stwarzając idealne warunki do rozwoju patogennej flory bakteryjnej. Częstym zaleceniem lekarskim jest stosowanie płynów do higieny jamy ustnej w ramach rekonwalescencji po zabiegach stomatologicznych. Stosując płyn regularnie dwa razy w ciągu dnia, znacząco ograniczamy liczbę bakterii znajdujących się w jamie ustnej. Jednocześnie ogranicza to pojawianie się płytki nazębnej niszczącej szkliwo zębów. Redukcja płytki nazębnej to również przeciwdziałanie pojawianiu się nieświeżego oddechu.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PŁYNY DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ ZIAJA?

Płyny do płukania jamy ustnej Ziaja dają możliwość wyboru między zastosowaniem produktu z zawartością fluoru lub bez niego. Kosmetyki oprócz fluoru zawierają substancje uzupełniające: redukujące nadwrażliwość zębów, remineralizujące szkliwo, przeciwdziałające rozwojowi próchnicy. Produkty nie zawierają alkoholu. Płyn do płukania jamy ustnej bez fluoru polecany jest nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Zamiast fluoru posiada xylitol zapewniający skuteczną ochronę przeciwpróchniczną i glukonian wapnia wspomagający mineralizację wrażliwych części zębów. Produkty zawierają łagodne, miętowe aromaty zapewniające świeży oddech i uczucie czystości.