Loading ...
Filtruj
Loading ...

maski do włosów

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

maski do włosów

Sortuj
produkty: 10

Wyświetlono 9 od 10

Włosy osłabione, cienkie, zniszczone nadmierną ilością zabiegów stylizujących, domagają się dodatkowej pielęgnacji. Brak zbilansowanej diety, stres, niewystarczająca ilość snu - to czynniki osłabiające cebulki włosa. W konsekwencji nowy włos już u nasady jest cieńszy, słabszy, a jego końcówki są znacznie bardziej podatne na łamanie się i rozdwajanie. W takiej sytuacji użycie maski do włosów staje się koniecznością. Wybór maski podyktowany jest typem włosa, jego porowatością, stukturą oraz bieżącymi, alarmującymi potrzebami. Maski do włosów posiadają niższe pH niż odżywki, dlatego to głównie ich zadaniem jest domykanie rozchylonych łusek włosa, uzupełnienie struktury włosa o brakujące białka budulcowe. Oprócz tego, maski wspierają działanie odżywki ze względu na obecność kondycjonerów, które zmiękczają włos, regenerują go, podkreślając jego naturalny skręt lub lustrzaną gładkość.

JAKĄ MASKĘ DO WŁOSÓW WYBRAĆ?

Włosom suchym, przesuszonym warto polecić maskę opartą na odżywczych olejkach i masłach, które pomogą zregenerować łodygę włosa oraz domknąć rozchylone łuski. Włosom, którym potrzebna jest intensywna odbudowa ze względu na ich kruchość i łamliwość można zarekomendować maski oparte na składnikach budulcowych takie jak: ceramidy lub keratyna. Włosy poddawane regularnej koloryzacji lub dekoloryzacji również mają znacząco naruszoną strukturę ze względu na chemiczne wprowadzanie lub usuwanie barwiącego pigmentu. Włosy w takiej kondycji należy potraktować maskami do włosów, które dzięki zawartości naturalnych odżywek będą pielęgnować aktualny kolor włosów oraz wykażą właściwości ochronne. Osoby korzystające regularnie z suszarki do włosów, prostownicy, lokówki itd. powinny poświęcić szczególną uwagę ochronie termicznej włosa. Maska do włosów z kuracji olejkami arganowym i tsubaki idealnie odpowie na tę potrzebę ze względu na zawartość specjalistycznego kondycjonera chroniącego włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi gorącym powietrzem suszarki czy wysoką temperaturą innych urządzeń do stylizacji włosów. Jeśli włosy są cienkie i brakuje im objętości, często pojawia się pytanie, czy w ogóle warto obciążać je maską do włosów? W ofercie Ziaja znajduje się specjalna maska wzmacniająca wzbogacona o proteiny kaszmiru oraz olejek z amarantusa. Obecne składniki w produkcie nie tylko nawilżą, ale również pozytywnie wpłyną na zwiększenie objętości włosów.

Niezależnie od wyboru maski do włosów, należy pamiętać, iż nie jest to produkt do codziennego stosowania. Maski do włosów warto używać około 2-3 razy w tygodniu. Aplikacja maski powinna obejmować obszar od połowy długości włosa po same końcówki. W celu głębokiego wchłonięcia produktu, warto pozostawić go na włosach przez kilka minut, a następnie spłukać letnią wodą.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ MASKI DO WŁOSÓW ZIAJA?

Maski do włosów Ziaja to zróżnicowana oferta produktów będąca uzupełnieniem kilku linii do pielęgnacji włosów. Produkty zapewniają pożądane efekty pielęgnacyjne: od głębokiego nawilżenia przez intensywną regenerację, odżywienie i ochronę termiczną. Kosmetyki posiadają piękne kompozycje zapachowe. Po spłukaniu produktu, zapach utrzymuje się, działając podobnie jak perfumy do włosów. Maski posiadają bogatą, kremową konsystencję idealnie rozprowadzającą się na włosach. Dobór substancji konsystencjotwórczych umożliwia swobodne spłukanie produktów. Regularne stosowanie masek do włosów Ziaja to ogólna rewitalizacja i poprawa kondycji włosów.