Loading ...
Filtruj
Loading ...

żele i kremy pod oczy

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

żele i kremy pod oczy

Sortuj
produkty: 10

Wyświetlono 9 od 10

Skóra wokół oczu wymaga szczególnej uwagi oraz osobnej pielęgnacji. Wokół oczu skóra jest najcieńsza, posiada najmniej tkanki tłuszczowej oraz najmniejszą liczbę porów w porównaniu do pozostałych obszarów twarzy. Z tego powodu skóra wokół oczu najszybciej reaguje na działanie czynników zewnętrznych poprzez zwiększoną reaktywność, wrażliwość, podrażnienie. W okolicy oka także jako pierwsze pojawiają się zmarszczki. W sytuacji przemęczenia, niedotlenienia komórek skóry to właśnie skóra wokół oczu zdradza poprzez obrzęki, zasinienia, cienie brak równowagi w organizmie.

W JAKI SPOSÓB DOBRAĆ KOSMETYKI POD OCZY?

Wybierając krem pod oczy, warto zastanowić się nad jego funkcją, działaniem oraz oczekiwanym efektem na skórze. Kosmetyki pod oczy mogą różnić się również konsystencją. Do wyboru  pozostaje formuła żelu pod oczy lub kremu pod oczy oraz składniki aktywne. Należy pamiętać, iż kosmetyki pod oczy powinny korespondować swoją recepturą z innymi produktami, które są aplikowane na twarz, aby zminimalizować ryzyko reakcji krzyżowej. Osobom młodym oraz wszystkim, którzy mają skórę normalną polecamy kosmetyki pod oczy o właściwościach nawilżających oraz ochronnych. Dzięki temu ich skóra będzie wyglądała na wypoczętą i świeżą. Skóra sucha, odwodniona, szorstka najlepiej zareaguje na kremy pod oczy o właściwościach silnie odżywczych i regenerujących. W przypadku takiej kondycji skóry, warto skupić się na bogatych, kremowych konsystencjach o wysokiej zawartości składników tłuszczowych. Jeśli mamy do czynienia z wrażliwą skórą wokół oczu, która jest skłonna do zaczerwienienia, łuszczenia się, pieczenia, warto skoncentrować się na żelach pod oczy o silnych właściwościach wyciszających oraz kojąco-łagodzących. W ten sposób możliwym staje się zapewnienie szybkiej ulgi dla skóry oczu. Koncentrując się na skórze dojrzałej, warto pomyśleć o kremie przeciwzmarszczkowym lub liftingująco-wygładzającym. Przydatną cechą kremu pod oczy dla osób dojrzałych jest funkcja rozświetlania skóry. Jeśli w produkcie znajdują się drobiny rozświetlające, które odbijają i rozpraszają promienie słoneczne, daje to optyczny efekt wygładzenia zmarszczek. Jeśli dokonaliśmy wyboru właściwego dla siebie kremu lub żelu pod oczy, uwzględnijmy również poprawną aplikację produktu. Delikatny masaż opuszkami palców serdecznych pozwoli na swobodne rozprowadzenie produktu poprzez delikatne wklepywanie lub wykonywanie niewielkich, okrężnych ruchów od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Unikajmy tarcia skóry oraz zbyt intensywnego uciskania.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KREMY I ŻELE POD OCZY ZIAJA?

Kremy i żele pod oczy Ziaja to wybór bezpiecznej i skutecznej pielęgnacji skóry. Wszystkie produkty pod oczy Ziaja są bezzapachowe, nie zawierają barwników. W celu ograniczenia ryzyka migracji produktu do oka, kosmetyki pod oczy Ziaja zostały wzbogacone o specjalne emulgatory chroniące produkt przed dostaniem się do spojówki. Chcąc ograniczyć ryzyko podrażnienia, w składach kremów i żeli pod oczy Ziaja nie znajdziemy również filtrów przeciwsłonecznych. Lekkie, delikatne konsystencje produktów zapewnią komfortową i skuteczną pielęgnację.