Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Sortuj
produkty: 284

Wyświetlono 9 od 284

Kosmetyki do ciała obejmują trzy aspekty: higieniczny, pielęgnacyjny i perfumeryjny.  Myśląc szeroko o pielęgnacji skóry, warto zrozumieć jej budowę i funkcjonowanie. Skóra jest największym narządem człowieka. U osoby dorosłej zajmuje powierzchnię około 2 metrów kwadratowych i waży w przybliżeniu 5 kilogramów. Struktura skóry jest różna w zależności od miejsca na ciele. Ważnymi parametrami podczas oceny stanu zdrowia skóry jest napięcie i połysk skóry. Napięcie skóry uzależnione jest od jakości i wydajności włókien podporowych. Połysk skóry zależy od prawidłowości funkcjonowania gruczołów łojowych. Zdrowa skóra powinna pozostawać matowa. Istotną charakterystyką jest również naturalna eksfoliacja opierająca się na samoczynnym usuwaniu martwego naskórka na rzecz ustępowania miejsca nowym komórkom zewnętrznej warstwy skóry. Zdrowa skóra w ciągu około 28 dni w pełni wymienia swoje komórki naskórka- keratynocyty.

 

JAK UTRZYMAĆ ATRAKCYJNY WYGLĄD SKÓRY?

 

Na kondycję naskórka, utrzymanie matowości skóry oraz pożądanej sprężystości i elastyczności ma między innymi wpływ prawidłowy dobór kosmetyków. Niezależnie od kondycji skóry, skupiając się na wspomaganiu dokładnego oczyszczania i złuszczania warto wybrać zestaw produktów myjących i peelingujących, które dobrze ze sobą współpracują, zapewniają satysfakcjonujące efekty oraz zapewniają sensoryczną przyjemność użytkowania. Dla wielu osób to właśnie zapach produktu, jego design oraz postać mają decydujący wpływ na decyzję o zakupie. Skupiając się jednak na właściwościach kosmetyków, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawienia stanu skóry, warto rozważyć nie tylko skład produktów, ale również sposób i warunki towarzyszące ich aplikacji. Dobrym pomysłem podczas codziennego oczyszczania skóry jest stosowanie hydromasażu o zmiennej temperaturze wody. Taki zabieg pobudzi ciało, pomoże w zachowaniu jego sprężystości, jędrności, a z drugiej strony wyciszy nadaktywność gruczołów potowych i łojowych skóry. Podczas aplikacji produktów myjących i złuszczających, wykonaj dokładny masaż skóry. W ten sposób dodatkowo pobudzisz skórę, przygotowując ją na lepsze wchłanianie produktów niespłukiwalnych, które można zaaplikować w dalszej kolejności.

Mówiąc o pielęgnacji aktywnej, po raz kolejny użytkownik staje przed wyborem szerokiej gamy różnych formuł, zapachów, aktywności. Balsam, masło, mus, mleczko, serum, olejek to zaledwie część propozycji przed jakimi staje Klient dokonujący wyboru produktu do pielęgnacji ciała.

 

CZYM PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ?

 

Skóra wymaga regularnego nawilżenia i odżywienia. Bogate w składniki nawilżające oraz lipidowe formuły odpowiedzą na podstawowe potrzeby skóry. Dzięki nim skóra uzyska pożądaną miękkość i gładkość. W zależności od preferencji w stosunku do szybkości wchłaniania, utrzymywania wyczuwalnej warstwy ochronnej na skórze warto wybrać odpowiednio bogate konsystencje produktów. Regularność stosowania stanowi klucz do uzyskania pożądanych efektów, widocznych na ciele.