Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Sortuj
produkty: 228

Wyświetlono 9 od 228

Pielęgnację twarzy, choć wydaje się to być tylko codzienną rutyną, w rzeczywistości można rozumieć wieloetapowo i traktować nie tylko jako element higieny, ale również wspomagania naturalnych procesów odnowy komórkowej, wzmacnianie właściwości ochronnych, wspieranie mechanizmów przeciwdziałania podrażnieniom skóry. Pielęgnacja twarzy to także aspekt korekcyjno-naprawczy, skupiający się na hamowaniu procesu starzenia się, niwelowaniu przebarwień, blizn oraz wszelkich niedoskonałości skóry. Dbałość o dobór odpowiednich kosmetyków do twarzy, wspomagających naturalne procesy zachodzące w skórze wydaje się być nieunikniona, jeśli celem jest zachowanie zdrowej, atrakcyjnie prezentującej się cery.

Ogólne zasady pielęgnacji twarzy

Stworzenie idealnego schematu pielęgnacyjnego twarzy dostosowanego do indywidualnych, aktualnych potrzeb skóry jest nie lada wyzwaniem. Kondycja skóry się zmienia, mają na nią wpływ liczne czynniki, preferencje naskórka odnoszące się do typów emulsji również są zróżnicowane. Potrzebna jest szczególna wnikliwość oraz gruntowna obserwacja reakcji skóry na szerokie spektrum czynników wewnętrznych i zewnętrznych oddziałowujących na jej wygląd. Uwzględniając wszystkie zmienne, dobór właściwych kosmetyków do pielęgnacji twarzy może brzmieć jak skomplikowana operacja.

Dokonując samodzielnego doboru preparatów do pielęgnacji twarzy, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. Początkiem każdej pielęgnacji jest oczyszczanie. Dobór odpowiednich produktów oczyszczających jest gwarantem prawidłowego, dogłębnego wchłaniania produktów niespłukiwalnych z pielęgnacji aktywnej. Skóra sucha i wrażliwa preferuje emulsje kremowe, lipidowe, mleczne. Im wrażliwsza skóra tym bardziej pożądany jest bezzapachowy produkt, który posiada niższe ryzyko wywołania podrażnienia. Dla skóry tłustej i mieszanej częściej rekomenduje się formy żelowe lub kremożelowe. Postać płynna, micelarna kosmetyku do twarzy będzie odpowiednia dla każdego typu cery. Oczyszczanie twarzy należy połączyć z jej tonizacją celem utrzymania prawidłowego pH, który zabezpieczy skórę przed aktywnością patogennej mikroflory bakteryjnej wywołującej np. zmiany zapalne o charakterze trądzikowym. Produkty myjące i tonizujące warto stosować kilka razy w ciągu dnia. Kosmetyki te powinny zawsze występować w tandemie: po obudzeniu się, po powrocie do domu, przed snem warto oczyścić i tonizować cerę.  Regularne oczyszczanie twarzy wraz z normalizacją pH poskutkuje zauważalną poprawą wyglądu naskórka, która stanie się bardziej witalna, gładka, świeża.

Kolejną grupą kosmetyków do pielęgnacji twarzy są preparaty służące do pielęgnacji aktywnej czyli kremy, serum, esencje, boostery itd. Dobrym pomysłem jest zastosowanie osobnego kosmetyku do pielęgnacji dziennej oraz nocnej. Produkt na dzień powinien być wyposażony w filtry promieniochronne, mieć lżejszą konsystencję niż produkt na noc. Jego głównymi funkcjami powinno być: nawilżanie oraz ochrona przed działaniem niepożądanych czynników zewnętrznych wpływających na kondycję skóry. Produkt na noc, z racji swoich funkcji naprawczo-regeneracyjnych może mieć bogatszą konsystencję, dłuższy okres wchłanialności. Zastosowanie serum, esencji, boosterów jest szczególnie użyteczne, jeśli współwystępują w duecie z kremem, którego działanie intensyfikują. Połączenie kremu z serum to zwiększona dawka dobroczynnych substancji pielęgnacyjnych pozytywnie wpływających na wygląd skóry. Używanie maseczek do twarzy powinno mieć miejsce 2-3 razy w tygodniu. To produkty uzupełniające codzienną pielęgnację, będące elementem dodatkowo wzmacniającym poszczególne zadania kosmetyków do twarzy. Przy zachowaniu regularności i konsekwencji w stosowaniu opisanych zasad pielęgnacji, kondycja skóry twarzy powinna ulec istotnej poprawie, obserwowalnej gołym okiem.

Najważniejsze kosmetyki w pielęgnacji skóry twarzy

Przed pójściem spać zmyj makijaż, sięgając po odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji twarzy!

Makijaż wielu z nas dodaje pewności siebie, ponieważ podkreśla naturalne piękno i tuszuje drobne niedostatki cery. Przed pójściem spać trzeba go jednak starannie usunąć, aby cera nie uległa podrażnieniu i zapchaniu. Zanim sięgniesz po stosowny preparat, upewnij się, jakie jest jego przeznaczenie. Nie wszystkie peelingi, płyny micelarne, mleczka i olejki nadają się do stosowania w okolicach oczu. Jeśli borykasz się z cerą tłustą, postaw na kosmetyki do demakijażu, które mają lekkie konsystencje, np. płyny micelarne. Właścicielkom skóry suchej polecamy zaś odżywcze mleczka, które wspierają nawilżanie zewnętrznej powłoki ciała.

Żel do twarzy lub pianka myjąca – zadbaj o oczyszczanie skóry twarzy!

Demakijaż stanowi pierwszy krok w wieczornej pielęgnacji twarzy. Następnie należy ją umyć przy użyciu odpowiedniego kosmetyku i wody. Dokładne oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, ponieważ zapobiega powstawaniu niedoskonałości w postaci zaskórników. Łagodny żel świetnie sprawdzi się przy cerze trądzikowej, tłustej i mieszanej. Z kolei pianka myjąca została zaprojektowana do codziennej pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

Toniki – ważne kosmetyki przywracające skórze prawidłowe pH

Tonik to kosmetyk, który stosuje się po myciu twarzy. Detergenty mogą bowiem naruszać fizjologiczne pH skóry, które chroni ją przed rozwojem potencjalnych patogenów. Tonik ma za zadanie przywrócić optymalny odczyn. Bardzo często też zawiera składniki odpowiedzialne za nawilżanie cery i redukcję podrażnień.

Kremy do twarzy – codzienne nawilżanie jako najlepszy sposób dbałości o cerę

Krem do twarzy to kosmetyk, który warto stosować od najmłodszych lat. Życie w trudnych warunkach środowiskowych przyczynia się bowiem do naruszenia naturalnej bariery hydrolipidowej i utraty jej funkcji ochronnych. Emolienty natłuszczają skórę, a humektanty wiążą wodę w naskórku. Dobry krem do twarzy zawiera oba rodzaje składników.

Krem pod oczy – dlaczego nie zastąpi go krem do twarzy?

Nawilżanie skóry wokół oczu powinno odbywać się przy użyciu specjalnych kosmetyków przeznaczonych do tej części ciała. Zwykły krem do twarzy może spowodować podrażnienia w tej niezwykle wrażliwej strefie. Ponadto preparaty pod oczy charakteryzują się lekką konsystencją, która nie obciąża skóry. Bazują również na starannie dobranych składnikach, które redukują cienie, obrzęki i zmarszczki.

Serum i boostery – produkty do zadań specjalnych

Serum odpowiada za intensywne nawilżanie i odżywianie cery. Podobnie jak booster jest kosmetykiem do zadań specjalnych. Oba produkty do pielęgnacji twarzy zawierają skoncentrowane formuły składników aktywnych. W rezultacie ich stosowanie pozwala w krótkim czasie uzyskać zauważalne efekty. Wspomniane specyfiki często wykorzystuje się w pielęgnacji anti aging i walce z przebarwieniami.

Sięgnij po peeling, aby pozbyć się martwego naskórka i oczyścić pory

Peeling to kosmetyk, którego używa się zazwyczaj raz w tygodniu, ponieważ odpowiada za usuwanie martwych komórek naskórka. Jego regularne stosowanie przyczynia się do odświeżenia i wygładzenia cery. Ułatwia też wchłanianie substancji aktywnych zawartych w innych kosmetykach. Peeling pomaga oczyścić pory z zaskórników i niweluje widoczność przebarwień. Jego rodzaj należy dobrać do rodzaju cery, aby uniknąć potencjalnych podrażnień.

Maseczki do twarzy – wybierając, uwzględnij typ skóry!

W sprzedaży znajdują się różne maseczki. Niektóre nawilżają i odżywiają skórę, podczas gdy inne normalizują pracę gruczołów łojowych i zmniejszają widoczność porów. Istnieją również kosmetyki odpowiedzialne za redukcję zaczerwienienia twarzy.

Balsamy do ust nawilżą i natłuszczą wargi

Nie zapominaj o pielęgnacji warg. Wiatr, słońce, niskie i wysokie temperatury to tylko niektóre czynniki, które mogą przyczyniać się do ich pierzchnięcia. Zadbaj o to, aby w Twojej kieszeni zawsze znajdował się nawilżający balsam do ust.

Jakie składniki aktywne wykorzystuje się w pielęgnacji twarzy?

Kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry

Kwas hialuronowy to składnik, który naturalnie występuje w skórze. Należy do humektantów, które wiążą wodę, przez co odpowiadają za odpowiednie nawilżenie cery. Gdy kwas hialuronowy utrzymuje się na optymalnym poziomie, skóra pozostaje jędrna, miękka i gładka. Wspomniany składnik często dodaje się do kremów, serum i maseczek, ponieważ przyczynia się do redukcji zmarszczek. Kwas hialuronowy może być drobno-, średnio- lub wielkocząsteczkowy.

Witamina C w służbie urody

Serum, peeling, kremy do twarzy i toniki - różne kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierają ten cenny składnik. O jego popularności zdecydowały unikalne właściwości, które korzystnie wpływają na stan cery. Produkty z kwasem askorbinowym wykorzystuje się do usuwania przebarwień. Choć wspomniany składnik powoduje delikatne złuszczanie martwego naskórka, można stosować go codziennie. Sprawdzi się przy różnych rodzajach skóry, doceni go nawet cera wrażliwa. Witamina C uczestniczy bowiem w syntezie kolagenu i wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki. Spowalnia tym samym procesy starzenia.

Żeń-szeń – jak jego ekstrakt jest wykorzystywany w kosmetologii?

Kremy do twarzy i serum często wzbogaca się o wyciąg z żeń-szenia. Wspomniany składnik odpowiada za odżywienie, odmłodzenie i regenerację cery. Zawarte w nim składniki przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia krwi, co skutkuje lepszym dotlenieniem skóry. Dzięki wysokiemu potencjałowi antyoksydacyjnemu ekstrakt z żeń-szenia zwalcza wolne rodniki i zapobiega powstawaniu zmarszczek, które zdradzają upływ czasu. Wspomniana substancja czynna znalazła zastosowanie nie tylko w kosmetykach anti aging, ale też w preparatach wzmacniających włosy, przywracając im elastyczność.

Niacynamid i jego wpływ na cerę

Serum i kremy do twarzy często zawierają niacynamid, czyli witaminę B3. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj produktu się zdecydujesz, wspomniany składnik wzmacnia barierę hydrolipidową, ogranicza utratę wody i odpowiada za nawilżenie skóry. W związku z tym, że działa przeciwzapalnie, redukuje podrażnienia i zaczerwienienia, docenią go wszystkie rodzaje cery - sucha, mieszana, tłusta i wrażliwa. Witamina B3 w pielęgnacji twarzy zda egzamin nawet u osób dotkniętych trądzikiem, ponieważ reguluje wydzielanie sebum i sprawia, że pory stają się mniej widoczne. W naszej ofercie znajdziesz kosmetyki ziaja witamina c.b3.

Aloes i jego wpływ na odżywienie skóry

Kremy do twarzy, toniki, kremy pod oczy i serum to specyfiki, które często zawierają aloes. Wspomniany składnik przypomina żel, który obfituje w cenne witaminy, minerały i aminokwasy. Zapewnia skórze optymalne nawilżenie, jednocześnie przyczynia się do zniwelowania podrażnień. Kosmetyki, które opierają się na aloesie, mają lekkie konsystencje, dlatego poleca się je uwadze osób walczących z trądzikiem. Na ich korzyść przemawia fakt, że szybko się wchłaniają, nie obciążając przy tym skóry. W rezultacie pory nie ulegają zapchaniu.

Kolagen i jego rola w pielęgnacji anti aging

Po 25. roku życia synteza kolagenu stopniowo się obniża. Wspomniane białko pełni funkcję strukturalną w skórze, nadając jej elastyczność. W miarę upływu czasu cera traci jędrność, co skutkuje powstawaniem zmarszczek i pogłębianiem się już istniejących. Jeśli dostrzegasz u siebie ten problem, sięgnij po kremy do twarzy, kremy pod oczy, serum i balsamy do ust z kolagenem. W naszej ofercie znajdziesz różne specyfiki z tym cennym składnikiem. Niezależnie od tego, jakie przeznaczenie ma dany produkt, przyczyni się do poprawy kondycji skóry.

Retinol odpowiedzialny za złuszczanie skóry

Peeling, serum i krem do twarzy z retinolem to kosmetyki, które w ostatnich latach zrobiły prawdziwą furorę. Sucha cera często pojawia się wraz z wiekiem jako odpowiedź na procesy starzenia się, które zachodzą w organizmie. Retinol stymuluje odnowę komórkową, dzięki czemu stan skóry ulega wyraźnej poprawie. Co ciekawe, cera tłusta także doceni ten składnik aktywny, ponieważ pobudza złuszczanie i przyczynia się do usuwania niedoskonałości. Jednocześnie zmniejsza wydzielanie sebum. Pamiętaj, że nawilżanie stanowi podstawę, gdy stosujesz kosmetyki z pochodną witaminy A.