Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do cery tłustej

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do cery tłustej

Sortuj
produkty: 170

Wyświetlono 9 od 170

Skórę tłustą i zanieczyszczoną łączy problem pojawiających się podrażnień, zaskórników, a nawet zmian ropnych z występującym stanem zapalnym. Sebum miesza się z zanieczyszczeniami zawieszonymi w powietrzu oraz z niedokładnie oczyszczonymi resztkami makijażu. Dokładając do tego roztocza, dotykanie cery brudnymi dłońmi, w efekcie skóra twarzy staje się siedliskiem całej gamy zanieczyszczeń, patogennej flory bakteryjnej. Skóra tłusta charakteryzuje się nadaktywnością gruczołów łojowych, które produkują sebum w nadmiernych ilościach. Nadaktywność gruczołów łojowych powodowana jest zwiększeniem aktywności testosteronu, androgenów, kortyzolu wydzielanych przez korę nadnerczy współpracującą z układem podwzgórzowo-przysadkowym. Zanieczyszczenie skóry powodują z kolei czynniki zewnętrzne, na które wpływ ma nasz tryb, styl życia, stosowana higiena i pielęgnacja. Kluczowe znaczenie w tym aspekcie mają nabyte nawyki pielęgnacyjne oraz wykorzystywane schematy kosmetyczne w pielęgnacji skóry.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ TŁUSTĄ I ZANIECZYSZCZONĄ?

Zarówno w przypadku skóry tłustej jak i zanieczyszczonej warto skupić się w pielęgnacji na dokładnym, precyzyjnym, ale łagodnym oczyszczaniu skóry wraz z zastosowaniem tonizacji, która pozwoli utrzymać fizjologiczne pH skóry. Ten typ cery potrzebuje również w dedykowanych jej składach kosmetyków substancji o działaniu antyoksydacyjnym i antypollution. Walka z wolnymi rodnikami, pyłami środowiskowymi stanowi kolejną broń przed niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze tłustej i zanieczyszczonej. W zakresie pielęgnacji aktywnej, warto skoncentrować się na produktach o właściwościach złuszczających oraz normalizujących. Lekkie formulacje kremowe lub beztłuszczowe żele wydają się być najlepszą propozycją dla omawianych typów skóry. Naczelną zasadą pielęgnacyjną jest każdorazowe oczyszczanie skóry po obudzeniu się, po powrocie do domu, przed aplikacją kosmetyków niespłukiwalnych, przed snem.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI SKÓRY TŁUSTEJ I ZANIECZYSZCZONEJ WYBRAĆ?

Przyglądając się ofercie Ziaja pod kątem propozycji pielęgnacji skóry tłustej i zanieczyszczonej, warto zatrzymać uwagę na serii jeju. To produkty stworzone z myślą o problemach najczęściej towarzyszących skórze tłustej, zanieczyszczonej. Kosmetyki wykazują się działaniem oczyszczającym, antybakteryjnym oraz łagodzącym podrażnienia. Dodatkowo opatrzone są pięknym zapachem w dwóch wariantach: mięta, granat, czarna porzeczka lub mango, kokos, papaja. Inne opcje to seria oczyszczanie liście manuka o właściwościach złuszczających, antybakteryjnych oraz seria ogórek wykazująca się działaniem normalizującym i nawilżającym skórę. Polecane produkty nadają się do codziennego stosowania, rekomendowane są od 12 roku życia.