Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do suchej i odwodnionej skóry

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do suchej i odwodnionej skóry

Sortuj
produkty: 219

Wyświetlono 9 od 219

Xerosis czyli skóra sucha, przesuszona, odwodniona może występować zarówno u osób zdrowych, jak i towarzyszyć chorobom skóry. Nasilająca się ogólna suchość skóry jest cechą charakterystyczną procesu starzenia się organizmu. Suchość skóry najszybciej zauważalna jest na dłoniach i na twarzy. Niekiedy może jej towarzyszyć stan zapalny. Najczęściej wskazywanymi przyczynami suchości skóry są: zaburzenia w składzie NMF (naturalnego czynnika nawilżającego), podwyższony wskaźnik TEWL będący wynikiem dużej przeznaskórkowej utraty wody. Często wskazuje się również na zaburzenia aktywności enzymów skóry, zaburzenia lipidowe - deficyty ceramidowe, niewłaściwy skład sebum. Suchość skóry wiąże się niekiedy bezpośrednio z nieprawidłową keratynizacją naskórka.

JAKIE SĄ CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SKÓRY SUCHEJ I ODWODNIONEJ?

Skórze suchej towarzyszy szerokie spektrum objawów współwystępujących. Zaczynając od uczucia ściągnięcia, pieczenia aż po realnie ograniczoną elastyczność, sprężystość naskórka. Prowadzi to finalnie do zaniku tkanki podskórnej oznaczającego zwiotczenie, degradację skóry. Pory skóry suchej są zwężone, trudno dostrzec ich rozmieszczenie. Dotykając skóry suchej, można odnieść wrażenie szorstkości, chropowatości. Xerosis to również łuszczenie, nierzadko nadmierne, trudne do opanowania przy nieprawidłowej pielęgnacji. Z uwagi na niską aktywność gruczołów łojowych, ten typ cery charakteryzuje się również matowością. W sytuacji kontaktu z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi (tj. mróz, wiatr, woda, mydło), skóra sucha szybko reaguje zaczerwienieniem. Typowym objawem towarzyszącym xerosis jest skłonność do przebarwień oraz widocznej sieci poszerzonych naczyń krwionośnych. Niewystarczająca ilość lipidów powoduje wrażenie pergaminowej, prześwitującej skóry. Pielęgnacja cery suchej i odwodnionej polegać zatem ma nie tylko na dostarczeniu składników nawilżających, ale przede wszystkim na odbudowie płaszcza ochronnego skóry w oparciu o składniki tłuszczowe.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ SUCHĄ I ODWODNIONĄ?

Właściwa pielęgnacja skóry suchej i odwodnionej to nawilżanie, natłuszczanie oraz delikatne złuszczanie naskórka. W trakcie nawadniania skóry nie można zapominać o jednoczesnym dostarczaniu brakujących substancji czyli składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego) oraz ceramidów. Oznacza to równoczesną koncentrację na głębokim odżywieniu skóry. Składniki, które okażą się w tym przypadku szczególnie istotne to między innymi kwas mlekowy, mocznik, kwas hialuronowy, gliceryna. Znajdują się one w recepturach kosmetyków Ziaja do pielęgnacji twarzy i ciała. Przykładami serii stworzonymi z myślą o potrzebach skóry suchej są linia oliwkowa, kozie mleko, masło kakaowe, arganowa. W zależności od preferencji, w ofercie Ziaja można odnaleźć zarówno bardzo bogate skoncentrowane formuły nawilżająco-odżywcze jak również lekkie emulsje, które zapewnią szybki efekt nawilżenia z jednoczesną szybką absorbcją przeznaskórkową. Jak zawsze, ostateczny wybór produktów należy do Klienta.