Loading ...
Filtruj
Loading ...

przeciw insektom

Loading ...
Zastosuj

przeciw insektom

Sortuj
produkty: 3
PREPARATY NA UKĄSZENIA

Ukąszenia owadów nastręczają trudności związanych z bólem, pieczeniem, swędzeniem skóry. Skóra puchnie, pojawiają się bąble, które nie dają o sobie zapomnieć. Zdecydowanie lepszą strategią radzenia sobie z gryzącymi owadami jest profilaktyka poprzez zastosowanie odpowiednich środków odstraszających. Niekiedy problemem staje się rozpoznanie, ugryzienie jakiego owada jest przyczyną zmiany na skórze.

Najczęściej ślady po ukąszeniach są autorstwa komarów. Zmienione miejsce tworzy charakterystyczny bąbel, obrzęk i rumień, który utrzymuje się przez kilka dni. Jeśli obrzęk nie znika po 4 dniach, potrzebna jest konsultacja medyczna. Może to sugerować alergię na jad komarów lub jest to informacja o zaostrzającym się zakażeniu.

W JAKI SPOSÓB CHRONIĆ SIĘ PRZED INSEKTAMI?

Ochrona skóry przed atakiem insektów jest tematem nabierającym szczególnej aktualności w okresie wiosenno-letnim, kiedy odsłaniamy skórę. Warto przypomnieć sobie, kilka podstawowych zasad, które będą pomocne w zabezpieczeniu przed atakiem insektów. Należy pamiętać, by podczas spacerów po lesie zadbać o ubiór. Długie spodnie i bluza oraz nakrycie głowy stanowić będą naturalną barierę dla naszej skóry. Nieosłonięte części ciała można posmarować zmieszanym olejem jadalnym z olejkiem z zawartością ekstraktu z mięty pieprzowej i paczuli działającym odstraszająco na kleszcze, meszki i komary. Na osy zachęcająco działają słodkie aromaty. Z tego powodu warto zrezygnować z zostawiania na stole otwartych, słodkich napojów i pokarmów, a także nie stosować w tym czasie perfum o słodkim zapachu.

OCHRONA PRZED UKĄSZENIAMI INSEKTÓW- PROPOZYCJA ZIAJA

Płyny przeciw insektom Ziaja zawierają specjalistyczną substancję aktywną IR 3535®, która wykazuje szerokie spektrum i skuteczność działania wobec owadów takich jak kleszcze, komary, meszki i osy. Preparat antybzzz… dla dzieci polecany jest powyżej 12 miesiąca życia. Zawiera niższe stężenie substancji aktywnej w stosunku do produktu dla dorosłych. Żel łagodzący po ukąszeniach komarów łagodzi powierzchniowe podrażnienia skóry, redukuje zaczerwienienie i pieczenie, działa kojąco na naskórek, przyspiesza procesy regeneracji. Wszystkie produkty z serii antybzzz… są wegańskie.