Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki na przebarwienia

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki na przebarwienia

Sortuj
produkty: 147

Wyświetlono 9 od 147

Kosmetyki na przebarwienia zyskują coraz większą popularność z uwagi na coraz częściej występujące plamy barwnikowe na skórze. Małe drobne plamki w postaci piegów nie dziwią nikogo, dodają uroku. Plamki o większych rozmiarach i nieregularnych kształtach wzbudzają większy niepokój i dezaprobatę. Mogą świadczyć o fotostarzeniu skóry, starzeniu hormonalnym, mogą być to również przebarwienia związane ze stosowaniem niektórych leków, czy ślady po perfumach aplikowanych bezpośrednio przed wyjściem na słońce. Część przebarwień to ślad po przebytym trądziku czy zabiegach złuszczających (bez zastosowania odpowiedniej pielęgnacji ochronnej po zabiegu). Niektóre zmiany barwnikowe trzeba natomiast koniecznie konsultować z dermatologiem. Każda nowa oraz powiększająca się zmiana barwnikowa powinna zostać obejrzana przez dermatologa ze względu na ryzyko powstania nowotworu skóry.

CZYM SĄ PRZEBARWIENIA SKÓRY?

Przebarwienia skóry związane są z nieprawidłowościami w zakresie pigmentacji skóry. Melanina to barwnik odpowiadający m.in. za kolor skóry, włosów, a nawet tęczówki oka. Nieregularna ilość melanocytów produkujących melaninę powoduje pojawianie się przebarwień na skórze. Z poziomu obserwatora przybierają one kształt nieestetycznych ciemnych plam, które szczególnie zwracają uwagę na twarzy, szyi i dekolcie oraz dłoniach. Jeśli są to przebarwienia naskórkowe, pielęgnacja kosmetyczna będzie wystarczająca w celu ich wyeliminowania. W przypadku przebarwień głębokich takich jak melasma (ostuda), warto dołączyć do pielęgnacji laseroterapię. Odpowiednim czasem, by przeciwdziałać przebarwieniom jest okres jesienno-zimowy. Wówczas możemy skoncentrować się na działaniu rozjaśniającym i wybielającym bez obawy o eksponowanie skóry na intensywnie operujące słońce (wykluczając dalekie wyjazdy, czy wyprawy wysokogórskie). Wiosną oraz latem warto skupić się przede wszystkim na ochronie skóry przed pojawieniem się hiperpigmentacji.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI CERY Z PRZEBARWIENIAMI WYBRAĆ?

Produkty o właściwościach rozjaśniających, wybielających przebarwienia opierają się na obecności: ekstraktu z mandarynki japońskiej, witaminy C lub palmitynianu chromanylu. Produkty rozjaśniające przebarwienia naskórkowe na dłoniach to maska do rąk i paznokci z serii kozie mleko oraz krem do dłoni z serii jaśminowej. W serii Ziaja PRO warto zwrócić uwagę na maskę do dłoni. Ona również zawiera składnik wybielający przebarwienia w postaci ekstraktu z mandarynki japońskiej. Standaryzowany jest na obecność tyraminy, która wybiela przebarwienia. W przypadku intensywniejszych przebarwień naskórkowych warto zainteresować się kuracją wybielającą z serii ziaja med. Zawiera ona innowacyjny palmitynian chromanylu - składnik wybielający popularnie stosowany w gabinetach medycyny estetycznej o skutecznych właściwościach wybielających. Dodatkowo serie Ziaja o właściwościach rozjaśniających skórę wyposażone są w witaminę C, która również przyczynia się do zniwelowania nieestetycznych przebarwień dermatologicznych.