Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do cery mieszanej

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do cery mieszanej

Sortuj
produkty: 165

Wyświetlono 9 od 165

Cera mieszana to jeden z najtrudniejszych typów skóry w codziennej pielęgnacji. Jest kapryśna, raz bardziej sucha, innym razem bardziej tłusta. Popularna strefa T (czoło, nos, broda) często zmienia swój kształt w literę U (skronie, policzki, żuchwa, broda). Wydawałoby się, że wymaga podzielenia na części, gdzie dla każdej z nich należałoby zaproponować oddzielną pielęgnację - osobny rytuał dla partii ze skórą suchą, osobny - dla partii ze skórą tłustą. Czy na pewno jest to właściwy koncept kosmetyczny?

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ MIESZANĄ?

Słowo klucz w pielęgnacji skóry mieszanej to normalizacja. Codzienna rutyna pielęgnacyjna w kontekście tego typu cery polega na wyrównaniu gospodarki gruczołów łojowych w celu wyregulowania produkcji sebum. Ważnym jest również utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. W przypadku przesuszenia cery, skóra mieszana reaguje zwiększeniem produkcji łoju. Sprzyja to powstawaniu zaskórników, czopowaniu ujść mieszków włosowych. W przypadku niewłaściwej higieny, może dojść do rozwinięcia patogennej flory bakteryjnej na poziomie naskórka, co skutkuje rozwojem zmian trądzikowych, nierzadko o charakterze zapalnym. Z tego powodu niezwykle istotnym jest prawidłowe: dogłębne, ale nieinwazyjne oczyszczanie cery oraz tonizacja. W zakresie pielęgnacji aktywnej warto skupić się na kremach o lekkiej konsystencji, prezentujących właściwości matująco-nawilżające na dzień. W przypadku kremów na noc dobrym pomysłem jest wybór produktu o właściwościach złuszczających, z obecnością kwasów w bezpiecznym stężeniu do stosowania w domu. Wspomaganie złuszczania naskórka, korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych, ograniczając błyszczenie się skóry.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI CERY MIESZANEJ WYBRAĆ?

Firma Ziaja z myślą o skórze mieszanej przygotowała kilka propozycji pielęgnacyjnych. Pierwsza z nich to seria ogórkowa - przeznaczona do skóry tłustej, mieszanej i normalnej. Zawiera ekstrakt z miąższu ogórka o właściwościach nawilżających, oczyszczających i wygładzających skórę. Tonizuje naskórek i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Ciekawą opcją dla cery mieszanej będzie też wybór serii oczyszczanie liście manuka. To linia stworzona z myślą o cerze normalnej, tłustej i mieszanej. Oparta jest na działaniu niskostężonych kwasów wykazujących właściwości złuszczające, antybakteryjne i łagodzące. Wiodącą substancją w serii jest ekstrakt z liści manuka wykazujący działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest efektywny w zwalczaniu bakterii wywołujących trądzik. Kolejną, choć nie ostatnią alternatywą są produkty z linii Jeju. To seria zaprojektowana z myślą o typowych problemach skóry nastolatków, które coraz częściej pojawiają się również u osób dorosłych. Cera mieszana będzie idealnym odbiorcą tej serii. Aktywne działanie zapewnia tu szereg składników aktywnych, w tym: olej z kamelii japońskiej, węgiel binchotan, wyciąg z czystka, ekstrakt z kory topoli osikowej. Linia prezentuje działanie antybakteryjne, normalizujące pracę gruczołów łojowych oraz łagodzące podrażnienie skóry.