Loading ...
Filtruj
Loading ...

brązujące

Loading ...
Zastosuj

brązujące

Sortuj
produkty: 1

Kosmetyki brązujące nieustająco cieszą się dużą popularnością. Jedni dzięki nim nadrabiają niedostatki słońca, inni z kolei próbują przedłużyć trwałość opalenizny. Kosmetyki brązujące można stosować całorocznie. Najpopularniejszym składnikiem brązującym stosowanym w kosmetykach jest tzw. DHA (dihydroksyaceton), który po zaaplikowaniu na skórę, wchodzi z naskórkiem w reakcję enzymatyczną, w wyniku którego wydziela barwnik nadający słoneczny odcień skóry. Dzięki takiej aktywności opalenizna nie zmywa się ze skóry. Działanie tego składnika odkryto przez przypadek w latach ’50 XX wieku. Dihydroksyaceton stanowił składnik syropu podawanego dzieciom w celu obniżenia poziomu glukozy we krwi. Okazało się, że rozlany na skórze syrop, powodował zmianę koloru naskórka. Stopień oraz trwałość uzyskanego tonu skóry można regulować poprzez następne aplikacje produktu w kolejnych dniach. Uzyskany efekt na skórze zależny jest również od karnacji użytkownika. Opalenizna zarówno ta sztuczna jak i naturalna blednie wraz ze złuszczającym się martwym naskórkiem.

APLIKACJA PRODUKTÓW BRĄZUJĄCYCH

W jaki sposób zatem przygotować skórę do aplikacji produktów brązujących? Co zrobić, by opalenizna utrzymywała się jak najdłużej? Jak aplikować produkt, aby równomiernie był rozprowadzony na skórze?  Wszystkie kosmetyki, a szczególnie produkty opalające najlepiej rozprowadzają się na gładkiej i miękkiej skórze. Z tego powodu przed nałożeniem mleczka brązującego lub balsamu brązującego do ciała warto wcześniej wykonać dokładny peeling skóry. Należy ze szczególną dokładnością złuszczyć martwy naskórek w okolicach łokci i kolan, aby przeciwdziałać późniejszemu nierównemu rozprowadzaniu kosmetyku brązującego. O depilacji skóry przed aplikacją kosmetyku brązującego warto pomyśleć również wcześniej, najlepiej zarezerwować sobie czas kilka dni wcześniej na usunięcie zbędnego owłosienia. Jeśli użytkownik jest w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej, stosowanie w międzyczasie produktów brązujących nie jest rekomendowane. Sama aplikacja kremów brązujących powinna być precyzyjna. Wykonując długie, pociągłe ruchy, łatwiej o jednolite nałożenie produktu. Po aplikacji należy dokładnie umyć dłonie mydłem, aby nie dopuścić do nadmiernego zabarwienia wewnętrznych części dłoni czy okolic międzypalcowych. Właściwy efekt brązujący pojawia się na skórze około 3-4 godziny po aplikacji produktu. Należy pamiętać, iż produkty brązujące nie zastępują jednocześnie preparatów promieniochronnych.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ KOSMETYKI BRĄZUJĄCE ZIAJA?

Kosmetyki brązujące Ziaja to gama produktów do twarzy i ciała o szerokim spektrum właściwości pielęgnacyjnych. Wśród preparatów brązujących do ciała Ziaja znajduje się mleczko brązujące z serii cupuacu keratynowa odbudowa naskórka, które nie tylko dba o nadanie opalonego kolorytu, ale również dostarcza lipidowy koktajl nawilżająco-odżywczych olejków wraz z masłem cupuacu. Cała seria sopot to preparaty brązujące, koncentrujące się jednak dodatkowo na aktywnościach przeciwzmarszczkowych, nawilżających i zapewniających relaks skórze. Wszystkie produkty brązujące w ofercie Ziaja są wegańskie. Produkty brązujące Ziaja nadają bursztynowy odcień opalenizny na skórze, co zapewnia naturalny efekt opalenizny.