Bezpieczne zakupy bezpieczne
zakupy
14 dni na zwrot 14 dni
na zwrot
Darmowa dostawa od 250 zł darmowa
dostawa od 250 zł
filtruj produkty
Loading ...

brązujące

Loading ...
Zastosuj

brązujące

Sortuj
produkty: 1

Kosmetyki brązujące nieustająco cieszą się dużą popularnością. Jedni dzięki nim nadrabiają niedostatki słońca, inni z kolei próbują przedłużyć trwałość opalenizny. Kosmetyki brązujące można stosować całorocznie. Najpopularniejszym składnikiem brązującym stosowanym w kosmetykach jest tzw. DHA (dihydroksyaceton), który po zaaplikowaniu na skórę, wchodzi z naskórkiem w reakcję enzymatyczną, w wyniku którego wydziela barwnik nadający słoneczny odcień skóry. Dzięki takiej aktywności opalenizna nie zmywa się ze skóry. Działanie tego składnika odkryto przez przypadek w latach ’50 XX wieku. Dihydroksyaceton stanowił składnik syropu podawanego dzieciom w celu obniżenia poziomu glukozy we krwi. Okazało się, że rozlany na skórze syrop, powodował zmianę koloru naskórka. Stopień oraz trwałość uzyskanego tonu skóry można regulować poprzez następne aplikacje produktu w kolejnych dniach. Uzyskany efekt na skórze zależny jest również od karnacji użytkownika. Opalenizna zarówno ta sztuczna jak i naturalna blednie wraz ze złuszczającym się martwym naskórkiem.

APLIKACJA PRODUKTÓW BRĄZUJĄCYCH

W jaki sposób zatem przygotować skórę do aplikacji produktów brązujących? Co zrobić, by opalenizna utrzymywała się jak najdłużej? Jak aplikować produkt, aby równomiernie był rozprowadzony na skórze?  Wszystkie kosmetyki, a szczególnie produkty opalające najlepiej rozprowadzają się na gładkiej i miękkiej skórze. Z tego powodu przed nałożeniem mleczka brązującego lub balsamu brązującego do ciała warto wcześniej wykonać dokładny peeling skóry. Należy ze szczególną dokładnością złuszczyć martwy naskórek w okolicach łokci i kolan, aby przeciwdziałać późniejszemu nierównemu rozprowadzaniu kosmetyku brązującego. O depilacji skóry przed aplikacją kosmetyku brązującego warto pomyśleć również wcześniej, najlepiej zarezerwować sobie czas kilka dni wcześniej na usunięcie zbędnego owłosienia. Jeśli użytkownik jest w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej, stosowanie w międzyczasie produktów brązujących nie jest rekomendowane. Sama aplikacja kremów brązujących powinna być precyzyjna. Wykonując długie, pociągłe ruchy, łatwiej o jednolite nałożenie produktu. Po aplikacji należy dokładnie umyć dłonie mydłem, aby nie dopuścić do nadmiernego zabarwienia wewnętrznych części dłoni czy okolic międzypalcowych. Właściwy efekt brązujący pojawia się na skórze około 3-4 godziny po aplikacji produktu. Należy pamiętać, iż produkty brązujące nie zastępują jednocześnie preparatów promieniochronnych.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ KOSMETYKI BRĄZUJĄCE ZIAJA?

Kosmetyki brązujące Ziaja to gama produktów do twarzy i ciała o szerokim spektrum właściwości pielęgnacyjnych. Wśród preparatów brązujących do ciała Ziaja znajduje się mleczko brązujące z serii cupuacu keratynowa odbudowa naskórka, które nie tylko dba o nadanie opalonego kolorytu, ale również dostarcza lipidowy koktajl nawilżająco-odżywczych olejków wraz z masłem cupuacu. Cała seria sopot to preparaty brązujące, koncentrujące się jednak dodatkowo na aktywnościach przeciwzmarszczkowych, nawilżających i zapewniających relaks skórze. Wszystkie produkty brązujące w ofercie Ziaja są wegańskie. Produkty brązujące Ziaja nadają bursztynowy odcień opalenizny na skórze, co zapewnia naturalny efekt opalenizny.