Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do skóry atopowej (atopowe zapalenie skóry)

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do skóry atopowej (atopowe zapalenie skóry)

Sortuj
produkty: 149

Wyświetlono 9 od 149

Atopowe zapalenie skóry AZS jest chorobą przewlekłą i uciążliwą, o nawrotowym przebiegu, charakteryzującą się stanem zapalnym i trudnym do opanowania świądem. Jest chorobą dziedziczną, a przyczyną w około 70-75% przypadków są alergie. Pierwsze objawy mogą pojawić się nawet przed 6 miesiącem życia. Większość dzieci wyrasta z choroby po kilku latach, ale chorują także dorośli, których skóra wymaga specjalistycznej pielęgnacji do końca życia.

CECHY SKÓRY Z AZS

Skóra atopowa charakteryzuje się intensywnym świądem. Miejscowo jest bardzo sucha, szorstka, może się łuszczyć. Jest zdecydowanie odwodniona z zachwianą równowagą hydro-lipidową. Płaszcz ochronny skóry atopowej jest osłabiony, brakuje mu substancji lipidowych. Naskórek jest zaczerwieniony, z tendencją do pękania. Występuje okresowa nadwrażliwość, podatność na podrażnienia, skłonność do infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Typowe objawy AZS zaostrzają nieodpowiednio dobrane preparaty do higieny i pielęgnacji skóry. Ponadto, konserwanty zawarte w żywności oraz niektóry pokarmy (cytrusy, ostre przyprawy, orzeszki ziemne, mleko krowie, białko jaja kurzego, ryby, czekolada) mogą nasilać symptomy AZS. Wełna i syntetyczne tkaniny, wybrane barwniki odzieżowe, dym papierosowy, stres, typowe alergeny (kurz, roztocza, pyłki traw), zanieczyszczenia środowiskowe to kolejne czynniki negatywnie wpływające na kondycję skóry atopowej. Ważnym zatem jest dbałość o to, co ma kontakt ze skórą, szczególnie tą dysfunkcyjną.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ ATOPOWĄ?

Z pomocą skórze atopowej przychodzi kuracja dermatologiczna AZS ziaja med. Niezależnie od przyczyny, rozległości i stopnia zaostrzeń AZS zapewnia właściwą, efektywną i bezpieczną higienę oraz pielęgnację skóry atopowej, łuszczącej się. To seria odpowiednia dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Zawiera tylko niezbędne składniki receptury. Jest to linia kompatybilna ze skórą - oparta na substancjach czynnych naśladujących naturalny skład bariery lipidowej naskórka. Wydłuża okresy bezobjawowego występowania atopii. Redukuje skutki świądu - nadmierne swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie. Regeneruje naturalną barierę hydrolipidową epidermy. Równoważy florę bakteryjną. Intensywnie i skutecznie nawilża, zmiękcza oraz zmniejsza suchość i szorstkość skóry. Kuracja dermatologiczna AZS oparta jest na składnikach naśladujących te naturalnie występujące w skórze. Ceramidy, mocznik to tylko przykłady wiodących substancji aktywnych w serii AZS. Zastosowany w linii system multi-lamelarny przypomina barierę  lipidową występującą ponad warstwą rogową naskórka, wykazuje wysoką biodostępność. Uzupełnia braki w cemencie międzykomórkowym, zwiększając dostarczenie i wymianę lipidów w skórze. Zapobiega w ten sposób nadmiernej utracie wody.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową.