Ziaja Mecenas Teatru Wybrzeże

 

Z przyjemnością informujemy o kontynuacji umowy współpracy z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. To już kolejny rok wsparcia działalności teatru, który przyznał firmie tytuł Partnera Strategicznego. Teatr Wybrzeże jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Rocznie teatr odwiedza niemal 100 tysięcy widzów. Spektakle goszczą na najważniejszych festiwalach w Polsce, m.in. na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, Boskiej Komedii, Festiwalu Prapremier. Zespół artystyczny Teatru Wybrzeże jest laureatem najbardziej prestiżowych polskich nagród teatralnych m.in. Nagrody im. Konrada Swinarskiego dla Grzegorza Wiśniewskiego za ZMIERZCH BOGÓW oraz Paszportu Polityki dla Eweliny Marciniak m.in. za PORTRET DAMY.

 

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest najważniejszą instytucją kulturalną regionu. Znajduje się w atrakcyjnie turystycznie położonym mieście tuż nad samym morzem. Gdynia jest jednym z najlepiej rozwiniętych biznesowo miast w kraju, nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki, kultury i turystyki. To miasto ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych.

Teatr Muzyczny w ciągu 57 lat istnienia przygotował ponad 345 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatr zapisał się między innymi dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA, ZLY, GHOST, SHREK czy PIOTRUS PAN w technologii 3D, stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.
W latach 2010-2013 trwała rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni. Obecnie Widownia Dużej Sceny posiada aż do 1070 miejsc. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej, budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdyni.
Rozbudowa Teatru doprowadziła do powstania Nowej Sceny mogącej pomieścić 360 widzów. Budynek posiada osobne wejście, foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Otwarcie odbyło się w kwietniu 2012 roku. Od tego momentu Nową Scenę odwiedziło już ponad 52 000 osób i ta liczba stale się powiększa!
Wraz ze 150 miejscami w Sali Kameralnej, w rozbudowanym Teatrze trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób! Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Powierzchnia użytkowa zwiększyła się z 14 tys. m2 do 19 tys. m2.
Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności. Obecnie realizowane najróżniejsze inicjatywy – od wystaw po koncerty, gale i spektakle teatralne w pełni wykorzystujące potencjał techniczny Teatru, najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe, audiowizualne oraz możliwość świadczenia zaawansowanych usług multimedialnych.
Do zobaczenia w Muzycznym!