Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki na zmarszczki

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki na zmarszczki

Sortuj
produkty: 175

Wyświetlono 9 od 175

Starzenie się skóry to naturalny proces organizmu. O starzeniu się skóry można mówić już od około 25 roku życia, kiedy dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej, spadku poziomu nawilżenia, jędrności, elastyczności. Najpopularniejszym wskaźnikiem procesu starzenia się skóry są zmarszczki, czyli pogłębiające się bruzdy widoczne ze względu na degradację włókien podporowych skóry. O starzeniu się skóry można pisać z wielu perspektyw: chronostarzenie (starzenie biologiczne), starzenie hormonalne, fotostarzenie itd. Pielęgnacja kosmetyczna stanowi celowaną przeciwwagę dla naturalnych procesów degradacyjnych skóry związanych z upływem czasu.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ Z WIDOCZNYMI ZMARSZCZKAMI?

Cera z widocznymi zmarszczkami nie musi oznaczać skóry dojrzałej. Obecne zmarszczki mogą świadczyć o głębokim odwodnieniu skóry. Często zapomina się o ważnym dla skóry pobudzaniu jej przez masaż. Poprawia on mikrocyrkulację krwi, dotlenia ją, jak również pobudza struktury podporowe skóry do produkcji większej ilości białek przywracających jędrność i elastyczność. Z tego powodu warto pamiętać o regularnej gimnastyce twarzy i intensywnym nawadnianiu jej od środka. Jeśli chodzi o pielęgnację kosmetyczną, warto połączyć działanie korygująco-regenerujące z działaniem rozświetlającym, które da efekt optycznego spłycenia zmarszczek. Na dzień warto wybierać kremy o właściwościach napinających kontur skóry oraz nadających jej promienny blask, na noc dobrze jest aplikować bogate formulacje o właściwościach przeciwzmarszczkowych i odżywczych.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI SKÓRY Z WIDOCZNYMI ZMARSZCZKAMI WYBRAĆ?

Trzy główne linie przeciwzmarszczkowe w ofercie Ziaja to: seria anno d’oro polecana powyżej 40 roku życia oparta na nanotechnologii zapewniającej zwiększoną biodostępność, głębszą przenikalność oraz imponujący efekt działania. Dla osób powyżej 50 roku życia warto zaproponować serię jaśminową, która odpowiada na potrzeby skóry objętej tzw. procesem hormonalnego starzenia. Seria zawiera nie tylko składniki liftingująco-przeciwzmarszczkowe, ale również o właściwościach rozjaśniających przebarwienia naskórkowe. Dla Pań powyżej 60 roku życia należy zaproponować serię remodeling o działaniu odżywczo-rozświetlającym. Wiodącym składnikiem aktywnym dla serii jest czerwono-złoty szafran o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych, spowalniających procesy starzeniowe skóry.