Loading ...
Filtruj
Loading ...

kosmetyki do skóry wrażliwej

Loading ...
Filtruj
Zastosuj

kosmetyki do skóry wrażliwej

Sortuj
produkty: 193

Wyświetlono 9 od 193

Wrażliwość skóry może współwystępować z każdym innym typem cery. Charakteryzuje się osłabionymi funkcjami płaszcza ochronnego, w związku z czym łatwo ulega podrażnieniom. Brakuje jej substancji tworzących cement komórkowy chroniący przed podrażnieniem. Często jest zaczerwieniona i szorstka, skłonna do swędzenia i pieczenia. Jest szczególnie podatna na działanie czynników zewnętrznych, na przykład: niekorzystne warunki atmosferyczne (ostry, zimny wiatr, niska temperatura, mróz), wybrane zapachy, sztuczne tkaniny, drażniące składniki kosmetyków. Wrażliwość skóry może być nabyta lub wrodzona. Najczęściej wiąże się jednak z aktywnością niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wrażliwość, podrażnienie skóry może być również efektem stresu psychologicznego. Przewlekle odczuwany stres związany jest ze zwiększonym wydzielaniem kortyzolu, który wpływa również na pojawienie się stanu zapalnego w skórze.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ WRAŻLIWĄ I PODRAŻNIONĄ?

Skóra wrażliwa i podrażniona wymaga specjalnej opieki. Wybierając kosmetyki dla tego typu cery, należy zwrócić uwagę na skład produktu. Cera wrażliwa i podrażniona nie znosi perfumowanych formulacji. Stroni również od barwników, alkoholu, drażniących środków myjących - w tym źle reaguje na alkaliczne mydło. W przypadku cery nadreaktywnej należy unikać peelingów mechanicznych, gorących kąpieli, zbyt długiej i intensywnej ekspozycji na słońce. Skóra wrażliwa oraz skóra podrażniona potrzebują łagodnych kosmetyków oczyszczających, których aplikacja nie będzie wiązała się z tarciem naskórka. Pianki, mleczka to właściwe alternatywy w zakresie pielęgnacji oczyszczającej. Myśląc o tonizacji, warto wybierać toniki zamknięte w postaci butelki z atomizerem. Umożliwi to higieniczną, bezkontaktową aplikację na skórę. W zakresie złuszczania, w przypadku skóry dysfunkcyjnej, należy wybierać peelingi enzymatyczne, które nie będą powodowały podrażnienia skóry. Pielęgnacja aktywna dla cery wrażliwej to kremy o właściwościach ochronno-łagodzących oraz regenerujących. Mówiąc o pielęgnacji ciała, warto skorzystać z oliwek myjących, jak również oliwek do masażu. Formy tłuste zapewnią fantastyczne funkcje ochronne.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI CERY WRAŻLIWEJ I PODRAŻNIONEJ WYBRAĆ?

Oczyszczając cerę wrażliwą i podrażnioną, warto wybrać pianki oczyszczające Ziaja. To delikatne produkty oparte na mleczanach, które oprócz łagodnego mycia zapewnią skuteczne nawilżenie skóry. Idealnie łączą się z sebum i składnikami makijażu. Nadają się do stosowania nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry. Osłabioną skórę warto potraktować jogurtową maską mikrobiom balans dla skóry wrażliwej. Zawiera ona składniki prebiotyczne wzmacniające mikroflorę saprofityczną skóry. Na maskę warto nałożyć krem. Dla cery wrażliwej najlepszym wyborem będą kremy z serii ulga. Oparte są na koncepcji mikroemulsyjnej charakteryzującej się podwyższoną biodostępnością składników aktywnych. Zapewni to szybsze działanie, szybsze satysfakcjonujące efekty.