Ziaja LabStory. Włosy – porowatość

 

Zapraszamy Was do odkrycia fascynującego świata pielęgnacji włosów w siódmym odcinku “Ziaja LabStory”. Skupiamy się na jednym z najważniejszych aspektów — porowatości włosów.

Zwizualizujcie sobie włos, który składa się z łusek, a im bardziej te łuski wyginają się na końcach, tworząc coś w rodzaju choineczek, tym bardziej możemy stwierdzić, że pory włosów są duże. Porowatość włosów ma kluczowe znaczenie dla ich pielęgnacji, wpływa na to, jakie produkty powinniśmy stosować.

Istnieją trzy główne rodzaje porowatości włosów: niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Każdy rodzaj ma swoje charakterystyczne cechy i wymaga specjalnej uwagi.

Dla włosów niskoporowatych, których łuski są ciasno przylegające, istotne jest wybieranie kosmetyków z mniejszą masą cząsteczkową, takich jak humektanty, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie.

Włosy wysokoporowate, z odchylonymi łuskami, potrzebują produktów zawierających składniki emolientowe, które nawilżają i regenerują włosy oraz chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Natomiast dla włosów średnioporowatych, których porowatość mieści się między niską a wysoką, istnieje wiele opcji pielęgnacyjnych, ale warto zwrócić uwagę na składniki proteinowe, które pomagają utrzymać równowagę.

Poznanie rodzaju porowatości włosów jest kluczowe dla właściwej pielęgnacji. 

W odcinku informujemy, jakie produkty i serie kosmetyków są odpowiednie dla różnych rodzajów włosów.

Nie zapomnijcie o subskrypcji naszego newslettera, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i poradami dotyczącymi pielęgnacji włosów. Odwiedźcie również nasze profile na mediach społecznościowych Ziaja, gdzie znajdziecie dodatkowe inspiracje i treści.

Marta i Natalia z LabStory
Wasze Ekspertki Ziaja ♡

author icon
Natalia Grzywińska

Zobacz inne artykuły autora