Ziaja LabStory. Rytuały pielęgnacyjne.

 
 

Z przytupem rozpoczynamy pierwszy w tym roku 21. odcinek podcastu Ziaja LabStory, gdyż jest to jubileuszowy rok dla naszej firmy – Ziaja świętuje 35 lat istnienia. Z tej wyjątkowej okazji skupiamy się na tematach związanych ze świadomą pielęgnacją skóry oraz dzielimy się rytuałami pielęgnacyjnymi naszych pracowników.

Świadoma pielęgnacja to nie tylko dobry skład kosmetyków, ale także znajomość potrzeb własnej skóry i odpowiednie dostosowanie produktów do jej kondycji. W tym kontekście przywołujemy konkretne przykłady, jak stosować produkty w zależności od pory roku czy potrzeb skóry.

Ania, czuwająca nad realizacją live’ów, podkreśla znaczenie rytuałów pielęgnacyjnych. Dla niej ważne jest nawilżanie skóry poprzez codzienne stosowanie kremów oraz regularne oczyszczanie twarzy z makijażu. Po wytężonym dniu pracy lub intensywnym treningu stosuje maskę nawilżającą, by odżywić i odświeżyć skórę.

Dla Ewy, związanej z marką Ziaja, rytuał pielęgnacyjny skupia się na delikatnym oczyszczaniu skóry i stosowaniu łagodnych, nawilżających kosmetyków, które zapewniają skórze równowagę i redukują podrażnienia. Po długim dniu pracy lub zabiegach stara się zrelaksować swoje ciało poprzez kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego, co pomaga jej odprężyć się i zregenerować po intensywnym dniu.

Daniel, pracujący w dziale IT, uwielbia po treningach sięgać po peeling micro-scrub do ciała. Ten krótki, ale skuteczny zabieg pozwala mu oczyścić skórę z zanieczyszczeń i martwego naskórka, jednocześnie relaksując się po wysiłku fizycznym.

Rytuały pielęgnacyjne mogą być doskonałą okazją do samodzielnego relaksu i odprężenia. Chwila poświęcona tylko sobie, w otoczeniu ulubionych kosmetyków i aromatycznych olejków eterycznych, może być nie tylko korzystna dla skóry, ale także dla całego organizmu.

Warto więc zadbać o regularność i kompleksowość naszych rytuałów pielęgnacyjnych, tworząc harmonijną przestrzeń dla ciała i umysłu.

Zachęcamy was do odkrywania swoich własnych rytuałów i świadomej pielęgnacji. Zapraszamy też do kontaktu i dzielenia się własnymi doświadczeniami z pielęgnacji skóry. Wasze historie mogą być inspiracją dla nas wszystkich, dlatego czekamy na wasze przemyślenia i pomysły!

Marta i Natalia z LabStory
Wasze Ekspertki Ziaja ♡

author icon
Natalia Grzywińska

Zobacz inne artykuły autora