Naturalnie pielęgnujemy

 

Co to znaczy naturalnie pielęgnować? Naturalnie, czyli w zgodzie z tym, czego potrzebuje skóra i co daje jej niezmącone ręką człowieka środowisko. W harmonii z potrzebami naskórka, w równowadze z darami natury firma Ziaja prezentuje nową serię kosmetyków do codziennej pielęgnacji- Ziaja naturalnie pielęgnujemy.

Naturalność w recepturach kosmetyków Ziaja od lat była priorytetem firmy. Wytwarzane produkty od zawsze były formowane w oparciu o jak najwyższe stężenie składników pochodzenia naturalnego, dlatego ich indeks naturalności jest obecnie bardzo wysoki. Przygotowane nowości łączą zasadę maksymalnie wysokich stężeń składników naturalnych wraz z racjonalnym podejściem do konserwacji. Zachowując szczególną dbałość o najwyższą jakość produktów i odpowiedzialne, zaangażowane w ekologiczną działalność wytwarzanie, seria Ziaja naturalnie pielęgnujemy to synonim roślinnych receptur, opartych na krótkich składach.

Wegańskie receptury najnowszej serii Ziaja zostały przygotowane tak, aby wydobyć organiczny blask skóry. Łagodne, biodegradowalne składniki pochodzące z odnawialnych źródeł, tworzą absolut pielęgnacji o skutecznym działaniu nawilżająco-kojącym i przeciwzmarszczkowym. Niepodważalną esencję serii stanowi połączenie jej głównych sił w postaci fitosteroli z olejów roślinnych, bioaktywnego oleju canola, botanicznego masła shea oraz roślinnej lanoliny z owoców granatu. Wszystkie składniki zostały dobrane w taki sposób, aby móc zatroszczyć się o potrzeby każdej, nawet najbardziej wymagającej, wrażliwej skóry. Zadaniem substancji jest zapewnienie szerokiego wachlarza dobroczynnych aktywności, utrzymujących hydro-lipidowy balans.

Całość serii dopełnia starannie skomponowany zapach o nazwie zielony sekret. Wyjątkowy, świeżo-pudrowy aromat skomponowany został w oparciu o cytrusowo-kwiatowe akordy. Nuty tworzące perfumeryjną kompozycję zostały wyselekcjonowane wyłącznie z niezagrożonych wyginięciem gatunków roślin.

Definiując serię, nie można zapomnieć o jej opakowaniach. Kosmetyki Ziaja naturalnie pielęgnujemy zostały zamknięte głównie w mono-materiałowych butelkach i tubach nadających się do ponownego przetworzenia. Ich mleczna barwa wynika z koloru surowca, z którego zostały wykonane. Kartoniki kosmetyków spełniły najwyższe ekologiczne standardy odpowiedzialnej gospodarki i zarządzania zasobami naturalnymi. Zostały uhonorowane jednym z najbardziej rozpoznawalnych proekologicznych certyfikatów w przemyśle opakowaniowym- certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council) przyznawanym przez Radę ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej.

Nowa propozycja od firmy Ziaja składa się z 14 oddanych w pełni naturze kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów oraz do higieny intymnej. Tworząc opowieść o naturalnej pielęgnacji, nie sposób odstąpić na krok od utorowanej roślinno-mineralnymi wyciągami ścieżki prowadzącej do kompletnego rytuału dedykowanego uniwersalnym potrzebom skóry. Naturalna pielęgnacja omija popularne składniki myjące. Nie znajdzie się w niej barwników, silikonów, sztucznych kondycjonerów, czy innych, wzbudzających kontrowersje składników. Ziaja naturalnie pielęgnujemy to kosmetyczny głos w sprawie naturalności w nowoczesnym i przyjaznym środowisku ujęciu.

author icon
Natalia Grzywińska

Zobacz inne artykuły autora