newsletter

Administratorem danych osobowych jest Ziaja LTD Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, więcej informacji znajdziesz tutaj

ziaja med atopowe zapalenie skóry

problem

 zaburzenia bariery ochronnej naskórka, suchość skóry, duża skłonność do podrażnień i infekcji, świąd oraz nadwrażliwość na alergeny i niekorzystne czynniki środowiskowe

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS)
- to przewlekła i uciążliwa dysfunkcja skóry o nawrotowym przebiegu
- charakteryzuje się suchą, swędzącą, skłonną do podrażnień skórą oraz wypryskiem o typowym wyglądzie i rozmieszczeniu, w zależności od wieku
- jest uwarunkowane genetycznie
- zwykle ujawnia się przed ukończeniem 1 roku życia dziecka i może ustąpić po kilku latach, pojawia się również w wieku dorosłym

przyczyny

czego unikać przy AZS?

czego unikać przy AZS?

  

- alergenów
- nieodpowiednich produktów pielęgnacyjnych
- żywności o potencjale alergennym, np. białka mleka krowiego, ryb i skorupiaków, jajek, pszenicy, orzechów, kakao, miodu, cytrusów
- niekorzystnych czynników środowiskowych
- długich, gorących, przesuszających skórę kąpieli
- przegrzewania ciała syntetycznymi, sztucznie barwionymi tkaninami
- stresu

ziaja med kuracja dermatologiczna AZS

- Stanowi optymalną pielęgnację skóry atopowej, zapewnia kompleksową pielęgnację skóry twarzy, ciała, dłoni, głowy.
- Przeznaczona dla niemowląt po pierwszym miesiącu życia oraz polecana do stosowania przez dzieci i dorosłych.
- Produkty kuracji posiadają badania dermatologiczne potwierdzające wysoką skuteczność.
- Receptury bogate w składniki naśladujące skład ochronnego płaszcza hydro-lipidowego naskórka.
- Przygotowane wyłącznie z niezbędnych składników z wykluczeniem substancji potencjalnie drażniących - barwniki, zapachy. Są kompatybilne ze skórą, posiadają naturalne, bezpieczne pH.
- Produkty zawierają zmiękczające emolienty, substancje skutecznie nawilżające, przeciwświądowe oraz łagodzące nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne.
- Skutecznie regenerują strukturę lipidów naskórka i uzupełniają niedobory substancji regenerujących, szczególnie potrzebnych skórze atopowej.
- Łagodzą podrażnienia, zaczerwienienia, redukują świąd oraz pieczenie naskórka.
- Efektywnie i szybko nawilżają skórę oraz chronią przed utratą wilgoci.
- Kompleksowość i wielofunkcyjność kuracji polega na wysokiej aktywności zastosowanych substancji czynnych oraz pielęgnacyjnego wkładu substancji bazowych.
- Preparaty dermatologicznej kuracji AZS zapewniają bezpieczeństwo stosowania, działają jak aktywne dermo-bazy.

produkty

pielęgnacja twarzy

- krem kojący nawilżający
Preparat kojąco-nawilżający o wysokiej aktywności łagodzącej. Działa zmiękczająco, nawilża i zmniejsza suchość skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia i zapobiega ich nawrotom.
bezzapachowy

- krem regenerujący natłuszczający
Preparat regenerująco-natłuszczający o wysokiej aktywności ochronnej. Szybko i skutecznie regeneruje naskórek. Działa natłuszczająco, zmniejsza suchość i szorstkość skóry.
bezzapachowy

pielęgnacja ciała

-natłuszczająca emulsja do ciała
Natłuszczająca emulsja do ciała o wysokiej aktywności łagodzącej, ochronnej i nawilżającej.
Działa zmiękczająco, nawilża, zmniejsza suchość i szorstkość skóry.
bezzapachowa

do kąpieli / higiena

- natłuszczający olejek myjący do kąpieli i pod prysznic
Natłuszczający olejek do higieny skóry atopowej  o wysokiej aktywności łagodzącej i nawilżającej. Delikatnie natłuszcza i łagodnie oczyszcza skórę. Chroni przed wysuszeniem już podczas mycia. Może być stosowany na skórę twarzy i całego ciała.
nie zawiera: SLESu, olejów mineralnych, mydła i barwników

-natłuszczająca baza emoliencyjna do kąpieli
Natłuszczająca baza emoliencyjna o wysokiej aktywności ochronnej już w czasie mycia. Delikatnie oczyszcza skórę natłuszczającymi emolientami. Nawilża i zmiękcza skórę w czasie mycia.
bezzapachowa, nie zawiera mydła i barwników

 do włosów

-szampon oczyszczający do wrażliwej skóry głowy i karku
Szampon oczyszczający do codziennej higieny włosów, skóry głowy i karku. Wykazuje skuteczność dermatologiczną w chronicznych zmianach atopowego zapalenia skóry (AZS) głowy i karku oraz pokrewnych problemów typu łupież, nadmierne przetłuszczanie się włosów.
bezzapachowy, nie zawiera mydła i barwników

 do rąk

-emulsja do rąk łagodząco-natłuszczająca
Ochronna emulsja do rąk o wysokiej aktywności łagodzącej, nawilżającej i natłuszczającej.
bezzapachowa, nie zawiera barwników

substancje czynne

substancje czynne

 

ceramidy 1, 3, 6II – fitosfingozyna – cholesterol
Skoncentrowana formulacja substancji czynnych identycznych ze skórą. Tworzy system multi-lamelarny przypominający strukturą barierę lipidową warstwy rogowej naskórka przez co wykazuje wysoką biodostępność. Zwiększając dostarczanie i wymianę lipidów w skórze uzupełnia braki w cemencie międzykomórkowym. Zapobiega nadmiernej utracie wody.

alantoina
Działa intensywnie nawilżająco i zapobiega nadmiernej utracie wody. Przyspiesza procesy odnowy naskórka oraz łagodzi podrażnienia. Wygładza i zmiękcza naskórek. Eliminuje efekt podrażnienia skóry spowodowany środkami powierzchniowo-czynnymi.

syrop kukurydziany
Jest to uwodorniony hydrolizat skrobi kukurydzianej zawierający wysokie stężenie sacharydów o wielofunkcyjnym potencjale pielęgnacyjnym dla skóry głowy i ciała. Jego główna aktywność to działanie ochronne i właściwości przeciwświądowe. Sprawia, że skóra jest mniej podatna na odczyny zapalne. Zapobiega podrażnieniom skóry głowy i łagodzi już istniejące. Poprawia kondycję włosów, gładkość, rozczesywanie oraz nadaje połysk. Utrzymuje właściwe nawilżenie, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Jest dedykowany do pielęgnacji skór skrajnie wrażliwych.

mocznik
Intensywnie i trwale wiąże wodę w skórze, głęboko nawilża oraz zapobiega nadmiernej utracie wilgoci. Doskonale zmiękcza zrogowaciały naskórek.

trójglicerydy kwasów tłuszczowych
Trójglicerydy kwasów tłuszczowych kaprylowego i kaprynowego. Wchodzą w skład warstwy lipidowej naskórka. Skutecznie zapobiegają utracie wody oraz chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska. Ilość trójglicerydów zmniejsza się stopniowo w miarę procesu starzenia się skóry. Pielęgnacja uzupełniająca trójglicerydy zapobiega suchości skóry, zwiększa zdolność wiązania i zatrzymywania wody w naskórku. 

witamina E
Zwana "witaminą młodości". Neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry, opóźniając powstawanie zmarszczek. Chroni przed zniszczeniem lipidy naskórka oraz włókna kolagenowe i elastynowe skóry, zapewniając ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska. Ma również działanie zmiękczające i wygładzające.

Produkty powiązane