promocja

Bezpieczne zakupy bezpieczne
zakupy
14 dni na zwrot 14 dni
na zwrot
Darmowa dostawa od 250 zł darmowa
dostawa od 250 zł
filtruj produkty
Loading ...

mieszana

Loading ...
Zastosuj

mieszana

Sortuj
produkty: 189

Obejrzano 9 z 189

Cera mieszana to jeden z najtrudniejszych typów skóry w codziennej pielęgnacji. Jest kapryśna, raz bardziej sucha, innym razem bardziej tłusta. Popularna strefa T (czoło, nos broda) często zmienia swój kształt w literę U (skronie, policzki, żuchwa, broda). Wydawałoby się, że wymaga podzielenia na części, gdzie dla każdej z nich należałoby zaproponować oddzielną pielęgnację- osobny rytuał dla partii ze skórą suchą, osobny- dla partii ze skórą tłustą. Czy na pewno jest to właściwy koncept kosmetyczny?

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ MIESZANĄ?

Słowo klucz w pielęgnacji skóry mieszanej to normalizacja. Codzienna rutyna pielęgnacyjna w kontekście tego typu cery polega na wyrównaniu gospodarki gruczołów łojowych w celu wyregulowania produkcji sebum. Ważnym jest również utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. W przypadku przesuszenia cery, skóra mieszana reaguje zwiększeniem produkcji łoju. Sprzyja to powstawaniu zaskórników, czopowaniu ujść mieszków włosowych. W przypadku niewłaściwej higieny, może dojść do rozwinięcia patogennej flory bakteryjnej na poziomie naskórka, co skutkuje rozwojem zmian trądzikowych, nierzadko o charakterze zapalnym. Z tego powodu niezwykle istotnym jest prawidłowe: dogłębne, ale nieinwazyjne oczyszczanie cery oraz tonizacja. W zakresie pielęgnacji aktywnej warto skupić się na kremach o lekkiej konsystencji, prezentujących właściwości matująco-nawilżające na dzień. W przypadku kremów na noc dobrym pomysłem jest wybór produktu o właściwościach złuszczających, z obecnością kwasów w bezpiecznym stężeniu do stosowania w domu. Wspomaganie złuszczania naskórka, korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych, ograniczając błyszczenie się skóry.

KTÓRE KOSMETYKI ZIAJA DO PIELĘGNACJI CERY MIESZANEJ WYBRAĆ?

Firma Ziaja z myślą o skórze mieszanej przygotowała kilka propozycji pielęgnacyjnych. Pierwsza z nich to seria ogórkowa- przeznaczona do skóry tłustej, mieszanej i normalnej. Zawiera ekstrakt z miąższu ogórka o właściwościach nawilżających, oczyszczających i wygładzających skórę. Tonizuje naskórek i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Ciekawą opcją dla cery mieszanej będzie też wybór serii oczyszczanie liście manuka. To linia stworzona z myślą o cerze normalnej, tłustej i mieszanej. Oparta jest na działaniu niskostężonych kwasów wykazujących właściwości złuszczające, antybakteryjne i łagodzące.  Wiodącą substancją w serii jest ekstrakt z liści manuka wykazujący działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest efektywny w zwalczaniu bakterii wywołujących trądzik. Kolejną, choć nie ostatnią alternatywą są produkty z linii Jeju. To seria zaprojektowana z myślą o typowych problemach skóry nastolatków, które coraz częściej pojawiają się również u osób dorosłych. Cera mieszana będzie idealnym odbiorcą tej serii. Aktywne działanie zapewnia tu szereg składników aktywnych, w tym: olej z kamelii japońskiej, węgiel binchotan, wyciąg z czystka, ekstrakt z kory topoli osikowej. Linia prezentuje działanie antybakteryjne, normalizujące pracę gruczołów łojowych oraz łagodzące podrażnienie skóry.