promocja

Bezpieczne zakupy bezpieczne
zakupy
14 dni na zwrot 14 dni
na zwrot
Darmowa dostawa od 250 zł darmowa
dostawa od 250 zł
filtruj produkty
Loading ...

atopowa

Loading ...
Zastosuj

atopowa

Sortuj
produkty: 173

Obejrzano 9 z 173

Atopowe zapalenie skóry AZS jest chorobą przewlekłą i uciążliwą, o nawrotowym przebiegu, charakteryzującą się stanem zapalnym i trudnym do opanowania świądem. jest chorobą dziedziczną, a przyczyną w około 70-75% przypadków są alergie. Pierwsze objawy mogą pojawić się nawet przed 6 miesiącem życia. Większość dzieci wyrasta z choroby po kilku latach, ale chorują także dorośli, których skóra wymaga specjalistycznej pielęgnacji do końca życia.

CECHY SKÓRY Z AZS

Skóra atopowa charakteryzuje się intensywnym świądem. Miejscowo jest bardzo sucha, szorstka, może się łuszczyć. Jest zdecydowanie odwodniona z zachwianą równowagą hydro-lipidową. Płaszcz ochronny skóry atopowej jest osłabiony, brakuje mu substancji lipidowych. Naskórek jest zaczerwieniony, z tendencją do pękania. Występuje okresowa nadwrażliwość, podatność na podrażnienia, skłonność do infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Typowe objawy AZS zaostrzają nieodpowiednio dobrane preparaty do higieny i pielęgnacji skóry. Ponadto, konserwanty zawarte w żywności oraz niektóry pokarmy (cytrusy, ostre przyprawy, orzeszki ziemne, mleko krowie, białko jaja kurzego, ryby, czekolada) mogą nasilać symptomy AZS. Wełna i syntetyczne tkaniny, wybrane barwniki odzieżowe, dym papierosowy, stres, typowe alergeny (kurz, roztocza, pyłki traw), zanieczyszczenia środowiskowe to kolejne czynniki negatywnie wpływające na kondycję skóry atopowej. Ważnym zatem jest dbałość o to, co ma kontakt ze skórą, szczególnie tą dysfunkcyjną.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ ATOPOWĄ?

Z pomocą skórze atopowej przychodzi kuracja dermatologiczna AZS ziaja med. Niezależnie od przyczyny, rozległości i stopnia zaostrzeń AZS zapewnia właściwą, efektywną i bezpieczną higienę oraz pielęgnację skóry atopowej, łuszczącej się. To seria odpowiednia dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Zawiera tylko niezbędne składniki receptury. Jest to linia kompatybilna ze skórą- oparta na substancjach czynnych naśladujących naturalny skład bariery lipidowej naskórka. Wydłuża okresy bezobjawowego występowania atopii. Redukuje skutki świądu- nadmierne swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie. Regeneruje naturalną barierę hydrolipidową epidermy. Równoważy florę bakteryjną. Intensywnie i skutecznie nawilża, zmiękcza oraz zmniejsza suchość i szorstkość skóry. Kuracja dermatologiczna AZS oparta jest na składnikach naśladujących te naturalnie występujące w skórze. Ceramidy, mocznik to tylko przykłady wiodących substancji aktywnych w serii AZS. Zastosowany w linii system multi-lamelarny przypomina barierę  lipidową występującą ponad warstwą rogową naskórka, wykazuj wysoką biodostępność. Uzupełnia braki w cemencie międzykomórkowym, zwiększając dostarczenie i wymianę lipidów w skórze. Zapobiega w ten sposób nadmiernej utracie wody.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową.